Jump to content

Czy roczny skalar jeszcze urośnie?

Bulbii
 Share

Recommended Posts

witam mam skalara od około roku czasu, niestety niewiele urusł od tego czasu ,miałem go w akwarium 60L od jakiś 2 tygodni przebywa w akwarium 120L i moje pytanie brzmi czy jak teraz jest w większym zbiorniku + dobre odrzywianie ochotki larwy komara czy jest w stanie jeszcze urosnąć , czy po prostu już skarłowaciał i taki zostanie.

z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi.

W odpowiednio dużym akwarium powinien jeszcze urosnąć. Jak będzie z twoim niewiem...

Moim skalarom w maju mimoł rok. Wielkość z płetwami ok 10-12cm- piszę z pamięci bo nie ma mnie teraz w domu i nie mogę tego sprawdzić dokładnie.

Hmm, powiem Ci jak było w przypadku pyszczaka zółtego mojej siostry. Siostra trzymała go samego w zbiorniczku 20l i przez chyba 1.5 roku nie urósł więcej niż jakieś 6 cm ale ponieważ chciała za moją namową dać do zbiorniczka kilka RC to tego pyszczaka zabrałem do siebie i wpuściłem do 120l, rybka w ciągu 3 miesięcy totalnie wystrzeliła na długość i dorosła do rozmiarów jakie osiągają te ryby w zbiornikach sztucznych.Teraz ma około 10cm więc skalarek może jeszcze podrosnąć.

a moja odpowiedź brzmi tak od tygodnia w nowym akwarium urusł 2cm armata jak poszedł :)

Przez 7 dni powiększyć swoje gabaryty o 33% to wielki sukces;) szkoda tylko że nie możliwy...

Skalar po prostu poczuł trochę więcej miejsca i wyprostował płetwy. Ewentualnie ze względu na zmianę akwarium stracił swój rewir i przez to musi utworzyć nowy. Prostuje płetwy żeby zrobić większe wrażenie na innych mieszkańcach akwarium - odstrasza ich...