Skocz do zawartości

Robale w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim akwarium 25l pojawiły się ostatnio jakieś "robaki". Na początku myślałem że to ślimaki może skorupki pogubiły no ale chyba jednak to nie są ślimaki. Pojawiają się najczęściej gdy zgaszę światło. Natomiast gdy się światło świeci to chowają się gdzieś pod korzeniem lub w rogach akwarium gdzie jest ciemno. Gdy że tak powiem "śpią" to są małymi kulkami, jakieś może 3-5mm, natomiast gdy zaczynają pełzać to mają nawet do 1.5-2cm. Dzisiejszej nocy padła mi jedna krewetka nie wiem czemu, ale gdy ją wyławiałem to tych robali było naczepione do tej krewetki coś jakby pijawki.

 

No i też pojawiły się jakieś inne świństwo coś jakby... pchły ? malutkie czarne kuleczki, żyją stadnie.

 

Niestety nie mam czym zrobić zdjęcia :?

 

Akwarium 25l

Oświetlenie 24W

Krewetki Fire red w ilści około 80 sztuk.

filtracja hbl-301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem w trakcie robienia restartu a właściwie już kończę. Wszystkie roślinki starannie wypłukałem, dałem kompletnie nowe podłoże, i wydaje mi się że powinno być ok. Tylko mam jeszcze jeden problem, a mianowicie jak usunąć pozostałości wypławek w gałęzatce? Na samym początku gdy ją tylko wyjąłem od strony wewnętrznej ( mam ją płasko rozłożoną) było koło 20sztuk. Poszedłem naturalnie pod kran i spłukałem. Część odpadła część nie. Następnie włożyłem ją do miski z zimną wodą prosto z kranu i gdzieś koło 10 sztuk padło, lub po prostu uciekło z gałęzatki i przykleiło się do miski. Czynność powtórzyłem 3 razy aż w końcu wydaje mi się że znikły/ pozdychały od chlorowanej wody. Co mogę jeszcze zrobić aby mieć pewność że ich tam już nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się przenosiłem z 25l z wypławkami do 54l czyli podobnie do restartu to gałęzatkę wypłukałem kilka razy pod wodą z kranu i nie widuje ich już w ogóle.

 

Z tego co ja się dowiedziałem to nie są szkodliwe i zjadają je rybki denne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh no troche późno mi to napisaliście, bo tak bym kupił bojownika którego i tak planuje kupić i byłoby po kłopocie, ale w sumie przyznam się że dużo na ich temat nie czytałem, przeczytałem tylko jeden artykuł w którym było wyjasnione jak usuwać je w chemiczny sposób. Ale to nic w sumie, tak to kupiłem przynajmniej jakieś normalne podłoże i zrobiłem reset z którego jestem zadowolony bo troche porządku w akwarium jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj wieczorem zauważyłem coś podobnego, miało może 2mm długości i wiło się jak gąsienica po szybie. Chciałem odłowić i wrzucić do jakiegoś słoika żeby zobaczyć co z tego wyrośnie, niestety nie zdążyłem bo podpłynął mały Endler i to wciągnął.. ;]

 

Załączam zdjęcia ;P

post-13552-13685169260337_thumb.jpg

post-13552-13685169260738_thumb.jpg

post-13552-13685169261073_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...