Jump to content

Pleśn, zmętnienie..


Jowisz
 Share

Recommended Posts

Potrzebna szybka pomoc.

Od wczoraj na korzeniach miałem pleśń, pomyślałem, że zrobię podmiankę i czyszczenie korzeni na raz, tak więc nie ruszałem ich i na dzisiaj odstawiłem wodę w wiadrach.

Dzisiaj pojawił się jednak problem - woda zmętniona, ryby łapią powietrze przy samej powierzchni, mimo takiego samego napowietrzania od startu akwarium wylotem filtra. Wyjąłem korzenie, wciągnąłem odmulaczem tyle pleśni ile się dało (prawie wszystko) i odciągnąłem 1/3 wody. Skalary pływają już tak jak wczesniej, przy dnie z tym że nerwowo poruszają pyszczkami.. bystrzyki dalej przy powierzchni. Co dalej zrobić?

Przełożyć ryby do krewetkarium 30L (skalary są jeszcze młode) a może do połowy zalanego 63L (więcej wody nie miałem) i zrobić restart tego z pleśnią?

 

EDIT: Bystrzyki już pływają normalnie, jak odciągnąłem wody tyle, że wylot filtra jest ponad powierzchnią. Ale nadal jest "nerwowo" w akwarium. Przełożyć ryby czy zrobić coś innego?

Link to comment
Share on other sites

Jaki masz ten filtr ? Na moje oko wyjmij te korzenie , skoro masz dużo pleśni na nich to być może za szybko je wsadziłeś i dokłanie nie spreparowałeś. Jeśli zrobisz restart i znów powsadzasz te korzenie będziesz miał to samo. Jeśli masz filtr wewnętrzy to nie jest to dobry pomysł aby był on ponad powierzchnią wody. Możesz zrobic małą podmiankę , daj filtrację i napowietrzanie na maxa , sytuacja powinna się poprawić , jak nie to napisz co się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Jeden bystrzyk ornatus zdechł. Filtr to kubełek Hagen elite crystal flo 80. Wlot jest cały zanurzony, wylot nad powierzchnią więc dość dobrze napowietrza. Woda ma bardzo nieprzyjemny zapach. Korzenie wyjąłem ok. godziny 9.

Co dalej zrobić? Wyjąć ryby do małego akwarium i zrestartować to, czy czekać? Coś oprócz podmiany zrobić?

Link to comment
Share on other sites

A woda w drugim jest dojrzała już ? Jak ryby powoli padają to nie ma na co czekać , jak masz możliwość to przenieś je do dojrzałego baniaka. Jeśli masz zakwit pierwotniaków a woda śmierdzi to przychodzi mi na myśl tylko restart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...