Skocz do zawartości

Pleśn, zmętnienie..


Jowisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebna szybka pomoc.

Od wczoraj na korzeniach miałem pleśń, pomyślałem, że zrobię podmiankę i czyszczenie korzeni na raz, tak więc nie ruszałem ich i na dzisiaj odstawiłem wodę w wiadrach.

Dzisiaj pojawił się jednak problem - woda zmętniona, ryby łapią powietrze przy samej powierzchni, mimo takiego samego napowietrzania od startu akwarium wylotem filtra. Wyjąłem korzenie, wciągnąłem odmulaczem tyle pleśni ile się dało (prawie wszystko) i odciągnąłem 1/3 wody. Skalary pływają już tak jak wczesniej, przy dnie z tym że nerwowo poruszają pyszczkami.. bystrzyki dalej przy powierzchni. Co dalej zrobić?

Przełożyć ryby do krewetkarium 30L (skalary są jeszcze młode) a może do połowy zalanego 63L (więcej wody nie miałem) i zrobić restart tego z pleśnią?

 

EDIT: Bystrzyki już pływają normalnie, jak odciągnąłem wody tyle, że wylot filtra jest ponad powierzchnią. Ale nadal jest "nerwowo" w akwarium. Przełożyć ryby czy zrobić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ten filtr ? Na moje oko wyjmij te korzenie , skoro masz dużo pleśni na nich to być może za szybko je wsadziłeś i dokłanie nie spreparowałeś. Jeśli zrobisz restart i znów powsadzasz te korzenie będziesz miał to samo. Jeśli masz filtr wewnętrzy to nie jest to dobry pomysł aby był on ponad powierzchnią wody. Możesz zrobic małą podmiankę , daj filtrację i napowietrzanie na maxa , sytuacja powinna się poprawić , jak nie to napisz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden bystrzyk ornatus zdechł. Filtr to kubełek Hagen elite crystal flo 80. Wlot jest cały zanurzony, wylot nad powierzchnią więc dość dobrze napowietrza. Woda ma bardzo nieprzyjemny zapach. Korzenie wyjąłem ok. godziny 9.

Co dalej zrobić? Wyjąć ryby do małego akwarium i zrestartować to, czy czekać? Coś oprócz podmiany zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...