Skocz do zawartości

[200l] ogólniak na ziemi ogrodowej


thaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te Skalary dodają uroku! super! jesteś pewien że to ziemia ogrodowa??? mi to wygląda na GRUBOZIARNISTY ŻWIR.

To się zdziwiłem jak to przeczytałem , czytamy posty dokładnie ! :D Ziemia ogrodowa jest pod bazaltem który jest na wierzchu (według ciebie gruby żwir ^^)

Co do akwa hmmm , bardzo ładne skalary wyglądają jak duszki :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedzi.

W chwili obecnej martwię się wysokim stężeniem fosforu,

bo przy słabej dystrybucji CO2 (kostka lipowa) czyni całość idealnym przepisem na glony.

 

Jeśli to nie problem, to prosiłbym o odpowiedzi osoby

powyżej 25 roku życia - u których akwarium nie jest prezentem

od rodziców. Bez urazy ale odpowiedzi i komentarze młodzieży w tym topiku nic nie wnoszą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lał azot i nie ma się nad czym zastanawiać- rośliny już są ukorzenione i brak azotu blokuje wzrost i nie mogą także wchłonąć fosforu - jak nie zaczniesz podawać azotu fosfor będzie się kumulował i uniemożliwi za chwilę także pobieranie żelaza a kumulacja tych dwóch pierwiastków to...gwarancja na glon . Te dwa pierwiastki są ścisłe od siebie zależne. Jeśli nie zaczniesz nawozić jesteś na najlepszej ścieżce do zaglonienia akwarium. Wiem że część akwarystów być może ma inne zdanie w tej materii ale mogę powiedzieć z mojego doświadczenia a także z doświadczeń kolegów z mojego środowiska że jeśli akwarium jest prawidłowo wystartowane, nawożenie można spokojnie zaczynać od pełnych dawek dziennych już po tygodniu od startu.Jeśli widoczne są niedobory to nawet wcześniej.

Ja nie widzę powodów dla których należałoby się wstrzymywać z nawożeniem - jeśli są to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...