Skocz do zawartości

Nowy, ale stary filtr. Smród na cały pokój...


Josh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wczoraj filtr kubełkowy, ale używany i nie przepłukany. Założyłem go, ale nie płukałem. W środku była woda, ale stara i ...

Z własnej winy narobiłem przecieków na podłogę i nie mogę doprać wykładziny.

Takie moje pytania: Jak przepłukać filtr żeby mieć spokój? Jak pozbyć się smrodu (zapobiegawczo, chyba woda nie cuchnie, skupiłem się na dywanie), żeby...?

Jak ktoś może to jeszcze niech poda sposób na dopranie dywanu. :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dopranie dywanu to sposobu nie mam, ale żeby pomóc z filtrem to podaj jego model. Nie każdy kubełek wygląda tak samo. Zasadniczo - płucz go w wodzie z akwarium.

Dodatkowo jeśli podłączyłeś filtr z zastaną wodą to uwolniłeś MASĘ azotynów do swojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widziałem to jest PennPlax Cascade 1200 i wedle opisu ma 4 koszyki na media. Nie wiem jakie media są zastosowane u Ciebie, natomiast każdy koszyczek wyjmij i przepłucz w wodzie z akwarium. Jeżeli masz tam watę perlonową to wymień na nową. Możesz też delikatnie wyczyścić górną część filtra, wloty i wyloty.

Tutaj masz opis: http://www.fishlore.com/ER_PennPlax_Cascade.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przez pojęcie stary ale nowy filtr rozumiem że kiedyś on chodził w jakimś akwarium, następnie został wyłączony. Leżał zapakowany x czasu a następnie został użyty przez ciebie. Jeżeli tak było to filtr porządnie wymyj pod kranem, zniszczone media wymień na nowe. Przedałoby się też go odkazić. Stary filtr może być nosicielem bakterii i grzybów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy macie rację o to chodzi. Filtr właśnie się płucze woda w akwa chyba jeszcze nie zalatuje, ale mam tam na razie karasie jeziorowe więc wymiana wody wchodzi w grę... Dywan czeka na profesjonalne czyszczenie sprzętem za 5 tys. zł.(szczęście, że mam w domu), inaczej nie pozbędę się smrodu. Za dotychczasowe odpowiedzi wielkie DZIĘKI, a jeżeli ktoś ma dla mnie jeszcze jakieś wskazówki to również dziękuję z góry.

 

PS.

jakim sposobem odkazić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne preparaty akwarystyczne do odkażania na bazie chloru. Osobiście umyłbym go pod kranem, spażył go gorącą wodą z dodatkiem soli i ponownie spażył go czystą wodą. Media takie jak porcelana raczej do wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...