Jump to content

0,6w niewystarczające oświetlenie dla czerownych roślin?FOTO

Recommended Posts

Mam Rotalę green i czerwoną i inne czerwone roślinki i robią się z czasem zielonkawe, a Rotala green w ogóle straciła swój urok, dostała innego kształtu i listki nie przypominają jej fasonu

mam 0,6wata na litr, myślałam że to wystarczająco. O_o

Mam Rotalę green i czerwoną i inne czerwone roślinki i robią się z czasem zielonkawe, a Rotala green w ogóle straciła swój urok, dostała innego kształtu i listki nie przypominają jej fasonu

mam 0,6wata na litr, myślałam że to wystarczająco. O_o

No a jak Sobie wyobrażasz Rotale GREEN, czerwoną ? :D 0,6W/l to dobre światło, ale światło to nie jedyny czynnik od którego rośliny rosną. Dozujesz CO2, nawozisz ? Czy miejsca w których są rośliny, są odpowiednio doświetlone ?

Tak mam Rotale Green i Rotale Czerwoną ,

Rotala Green straciła swój fason a czerwona zrobiła się zielona:/ dozuję CO2, podaję dodatkowo węgiel w płynie makro i miko elementy i dodatkowo nawóz classic z wszystkim po trochu, wszystkie rośliny szaleją, bombelkują! glonów zero, ale te czerone tracą swój kolor.

Jak rosliny bledą to brak potasu

nie wydaje mnie się....;) Utrata koloru czerwonego to najczęściej braki w nawożeniu mikro i/lub za mała ilość żelaza w podłożu - tu dobrym rozwiązaniem są kulki JBL lub własnoręcznie zrobione gliniane wzbogacone żelazem i azotem aplikowane bezpośrednio pod korzenie . Pozostaje też kwestia oświetlenia - przy 6500K u mnie też nie bardzo się wybarwiały czerwone rośliny - najlepsze pomieszane spektrum od 6500 - 10000K

edit

Po kolejnych fotach podłączam się pod zdanie ze potasu może być mało ale nie powoduje on utraty koloru czerwonego