Skocz do zawartości

200l - obsada


marcart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wiem, że problem był poruszany 100 razy, mój jest jednak troszke inny.

Mam/ miałam akwarium 80l a w nim spokojnie pływały sobie 4 jarzeńce, 6 neonków, bojownik , 4 maleńkie kiryski - niestety nie potrafię ich rozpoznać. W każdym razie dorastaja do 2.5cm, więc podejrzewam, że to pigmeje (było 8 ale 4 umarły) i jeden zbrojnik. Całą obsadę wraz ze szkłem dostałam "w spadku". Chciałam kupic 112l -dokupić 4 neonki i 2 bojowniczki i tak zostawić.

Jednak po okazyjnej cenie udało mi się nabyć 200l (tak twierdził sprzedający).

Buduję szafkę, więc wymiary 2 -

100x40

filtr Aqua el fan 3 700l/h ip68

Grzałka aqua szut 150W + aqua el 100W

Pokrywa jarzeniówka LF 20W/ 54 -756 1000lm + 12 niebieskich ledów.

 

Problem w tym, że pod moja nieobecność, moja wspaniałomyślna siostra uznała , że ryb jest za mało i tak oto jestem posiadaczką :

10x neon innesa ( to akurat ok.)

6x bystrzyk axelroda / neon czarny

4x moje jarzeńce

1x bojownik

3-1- gupik ( 3xsamica)

4x pigmeje

4x piskorek myersa

i najlepsze 3x zbrojnik niebieski ....

 

Z mojego wymarzonego akwarium nici - co z tym fantem zrobić ?

Rybki niestety w owym składzie muszą sie teraz męczyć przez najbliższy miesiąc.

 

Doradźcie jak to ugryźć ? I czy światło w pokrywie jest ok ? Czy jednak cos kombinować, bo nie ukrywam chętnie kupiłabym jakieś czerwone roślinki.

Pozdrawiam i przepraszam, że tak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie sama nie wiem do końca. Na pewno zostana kiryski - spróbuje odlaleźć im towarzyszy. Obawiam się tylko, że nie będzie ich widać. Póki co pójdą tam również otoski myślę, że około 10szt. I to tyle z mojej wizji.. Czy piskorki moga zostać ? Bo to dosyc ciekawe rybki :) . No ale jeśli nie, to trudno.

Co do rybek, to własnie nie moge sie zdecydować- będzie ławica, tylko nie wiem własnie która bedzie sie prezentowała najbardziej okazale. Reszte - hmm oddam , ale jeszcze nie wiem komu.

Co ze światłem w pokrywie ? Zmienić ? Czy zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Własnie cały czas zastanawiam sie nad tym co jest napisane w necie..

Moim zdaniem (z podkreśleniem moim) otoski nie zajmują miejsca na dnie - mam ich dosyć sporo i szczerze mówiąc nie zauważyłam tego- no chyba, że w porze karmienia krewetek... U mnie przesiadują na szybach i anubiasach .

No nic, zrezygnuje z piskorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...