Jump to content

Filtracja

Recommended Posts

Witam, w niedzielę założyłem akwarium, szukałem trochę o wkładach do filtrów jest sporo ale opisane co dany wkład poprawia ale nigdzie nie znalazłem o tym jaki wkład stosować na co dzień. Ja używam takiego filtru:http://allegro.pl/filtr-do-akwarium-40-120l-z-weglem-aktywnym-gratis-i2301430385.html z węglem aktywowanym i gąbką, ale węgiel służy do usuwania chemii po lekach, jaki wkład mam stosować na co dzień a może zmieszać kilka wkładów w pojemniczku?

Węgiel stosuje się gdy chcesz usunąć z wody resztki leków/nawozów itd. Należy go wymienić po ok. 2 tygodniach używania. Co do wkładów w twoim filtrze to nie masz na nie zbyt dużo miejsca. Na samym dole tego pojemnika powinna znaleźć się gąbka/wata, żeby zatrzymywała zanieczyszczenia mechaniczne. Na nią możesz położyć trochę ceramiki lub keramzytu i na to znów cieniutka warstwa gąbki, żeby zatrzymać ewentualne cząsteczki ceramiki (nie wiem czy u każdego tak jest, ale np. u mnie ceramika czasem się kruszy)

Ja bym na twoim miejscu użył takich wkładów jak mój przedmówca powiedział

dół: gąbka

środek: ceramika

góra: gąbka

Nie musisz sypać przecież olbrzymich ilości ceramiki : )

Zaczynaj zdania wielką literą.

Na samej górze nie będę mógł dać gąbki bo jest jej na samym dole tyle że na nią kładę koszyk z wkładem który dolega do górnej części pojemnika w którym znajduje się gąbka i wkład. Chyba że odetnę kawek gąbki z dołu i upchnę ją w koszyku z ceramiką.