Jump to content

Zbrojnik Lamparci - Gibbiceps.

Grzesiek
 Share

Recommended Posts

Z zainteresowaniem przyglądam się mojemu Gibbicepsowi od kilku godzin, zauważyłem u niego niepokojące wyblaknięte jakby boki grzbietu, jednak po 10 minutach wyglądał już ślicznie jak zawsze :-) Teraz zdejmowałem pokrywę by odmulić dno i znów Gibbiceps zbielał... czy to taka reakcja obronna? Ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Na pewno to nie choroba stąd ten temat właśnie tutaj ;-) wrzuciłem z ciekawości też listek sałaty ale na razie go omija, zobaczymy co dalej. Ktoś ma jakieś fajne diety dla gibbicebsów?

no tak ale niektórzy mają ciekawe przepisy łączenia wielu składników i robienia w postaci jakichś płatków, przede wszystkim coś co będę miał pewność że będzie tylko dla niego, że nikt mu tego nie zje.

Z zainteresowaniem przyglądam się mojemu Gibbicepsowi od kilku godzin, zauważyłem u niego niepokojące wyblaknięte jakby boki grzbietu, jednak po 10 minutach wyglądał już ślicznie jak zawsze :-) Teraz zdejmowałem pokrywę by odmulić dno i znów Gibbiceps zbielał... czy to taka reakcja obronna? Ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Na pewno to nie choroba stąd ten temat właśnie tutaj ;-) wrzuciłem z ciekawości też listek sałaty ale na razie go omija, zobaczymy co dalej. Ktoś ma jakieś fajne diety dla gibbicebsów?

kirysek to ty takich rzeczy nie wiesz?dlatego ci zbladl bo sie przestraszyl i tyle.

no właśnie adrianoo wyobraź sobie, że gupiki to nie wszystko, i tak się składa że nie wiem wielu rzeczy, z gibbicepsem dopiero zaczynam przygodę dlatego to pytanie, by potwierdzić moje przypuszczenia.

To zależy też jaka jest pora dnia i na jakim się znajduje obiekcie (korzeń ,kamień czy podłoże)

Pięknie wygląda jak nabierze ładnych mocnych kolorów i nastroszy płetwę grzbietową.

Gibiceps potrzebuje litraż chyba od 100-150L (tak ogólnie)

mój zbrojnik co jakiś czas ma takie objawy ale nic mu przy tym nie jest:) tak jakby mu śluz schodził...

Mój zbrojnik też to miał; skończyło się to po zmianie filtra ;) a blaknięcie to typowy objaw stresu, w tym wypadku należy mu zapewnić jakąś kryjówkę.

Mój osobiście omija warzywa takie jak sałata czy ogórek, spróbuj z gotowaną marchewką albo ziemniakiem (tylko bez soli, no i ziemniaka mogą wszamać inne ryby), ewentualnie ugotuj kaszę manną na wodzie i dodaj podczas gotowania jajko i potem to wszystko do zamrażalnika (możesz polać witaminkami przed zamrożeniem) - ulubiona potrawa mojego zbrojnika, odgania od tego inne żarłoki :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...