Skocz do zawartości

Filtr wewnętrzny do akwarium 25 litrów


Elka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Próbowałam w moim mini zbiorniczku stosować filtr zewnętrzny TETRA 400 który pożyczyłam od kolegi bo stary padł, ale nie wygląda to ok, w tym mini zbiorniku te wszystkie węże i rurki zajmują tyle miejsca że szok. W pokrywie musiała bym wyciąć 2 wielkie dziury - na razie tylko podniosłam pokrywę i okleiłam to grubą folią i jakoś to wygląda. Doszłam do wniosku że jednak wolę mieć w zbiorniku filtr wewnętrzny tak jak do tej pory - miałam Hailea BT 200 i był naprawdę ok, woda czysta, dość cicho pracował (bo tetra to strasznie buczy) i tak dalej. Teraz zastanawiam się czy kupić ponownie Hailea czy coś innego :P dodam tylko że kaskada też odpada, bo pokrywa jest z twardego plastiku i problem z wycięciem.

 

Proszę o jakieś sugestie i rady !?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma w swoim 30l aquael fan mini plus i jest w zupełności wystarczający powiem więcej idzie nim zrobić niezłą pralkę. Woda jest czyściutka bez żadnych zawiesin. Z czystym sumieniem mogę polecić ten sprzęcik. Dodatkowo jest tam na tyle miejsca w kubełku, że można dołożyć własną gąbkę ;). Aquael 1 plus będzie za mocny do tak małego zbiornika, a przede wszystkim za duży. ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płucze go raz na 2-3 tyg. Obsada była 3 proporczykowce z kap lopez i 8 helenek obecnie w zbiorniku mam narybek galaxy kilka sztuk około 1,5 cm na odchowanie i 8 helenek. ;). Filtr spokojnie jest więcej niż wystarczający, dodatkowo jest cichutki. Trzeba na prawdę stać blisko i się skupić żeby go usłyszeć ;). Aquael do takiego małego akwarium przewiduje fan mini (do 30L) ale mini plus jest zdecydowanie lepszy (30-60 według aquael-a);).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...