Skocz do zawartości

[44L] "Raczkarium"


b0gd4n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pora na prezentację mojego kolejnego baniaczka. Tym razem w roli głównej raczki Cambarellus Puer. Wszystko zaczęło się pewnego dnia gdy mój serdeczny przyjaciel kupił 4 sztuki i 2 dostałem w prezencie. Były mikrusieńkie (mniejsze od prezentowanych tu młodych). Szczęśliwym trafem okazało się, że mam parkę :) Żyły sobie w zbiorniku ogólnym do momentu gdy zobaczyłem mnóstwo czarnych jajeczek pod ogonem samiczki. To był impuls do stworzenia im oddzielnego baniaczka w trosce o przeżycie całego miotu gdyż młode mogłyby zostać zjedzone przez rybki w dotychczasowym akwenie. I tak oto powstał baniaczek 18L (największy jaki miałem wolny) dla młodych raczków gdzie szczęśliwie przeżyło 28 sztuk młodych co jest chyba dobrym wynikiem :) Część została rozdana ale kilka zostało w oczekiwaniu na kolejne pokolenia :) Niestety w 2 miocie duża samiczka zgubiła wiele jajek ale już biega kilka 2 milimetrowych młodych... Ostał mi się również jeden samiec Cambarellus Patzcuarense Orange i żyje dość zgodnie z resztą :) Docelowo cała hodowla ma przenieść się do 72L ale narazie finanse ograniczają możliwości... A teraz parametry baniaczka:

 

Oświetlenie:

- Świetlówka kompaktowa Philips 13W

Tryb 14/8

Filtracja:

- Wewnętrzny Hanza 2,5W - gąbka

Podłoże:

- Piasek kwarcowy

Woda:

Kranówka odstana podmieniana ok 15% raz w tygodniu

Dodatki:

- Kawałki korzenia z mchem Java moss

- Łupinki kokosa co by mialy gdzie sie chowac

- Rurki - cel j/w

No i troszkę drobnych roślinek :)

 

Niedługo wrzucę filmiki z walkami raczków - coś niesamowitego, jak również ruszające się młode pod ogonkiem samiczki dzień przed odczepieniem od matki..

 

A oto fotki:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika http://img534.imageshack.us/img534/7857/dscf0645x.th.jpg http://img824.imageshack.us/img824/7729/dscf0659ha.th.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/6463/dscf0683x.th.jpg http://img205.imageshack.us/img205/6647/dscf0751w.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj raczki trafiły do nowego baniaczka :) Mają teraz 44L przestrzeni w kostce o wymiarach 32x39x35 i wyraźnie odżyły penetrując całe dno i pięterka z mchu i liści :) Oczywiście wiele zostało do zrobienia tj.: tło, żwirek na wierzch, przycinka roślin do docelowych kształtów ale to jak podrosną... Przeprowadzka była przymusowa z uwagi na przegrzewania się pomieszczenia z akwariami :)

 

Baniaczek:

Dołączona grafika

 

Młody Cambarellus Puer na skorupce przygląda się Orange-owi :)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dorosła samiczka - matka prawie wszystkich raczków w akwarium :)

Dołączona grafika

 

Orange i młody puer idą w swoje strony...

Dołączona grafika

 

Młody samiec puer :)

Dołączona grafika

 

Samiec orange:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Fotki z ostatniej chwili:

Dołączona grafika

 

A tutaj współlokatorzy - młodziutkie płatki czekają na swój oddzielny baniaczek :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna fototapeta :) 3 akwaria stoją obok siebie i jedno jest tłem dla drugiego :) A na roślinki już czekam.

To sorry, że Cię tak źle oceniłam. ;)

A co do raczków, dzięki. Pytałam z ciekawości, ale szybko u mnie nie zagoszczą, wolę im zrobić większy baniaczek, ale nie mam warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...