Jump to content

zdychające ryby


Recommended Posts

Mam akwarium 112l dość gęsto obsadzone roślinami, temperatura utrzymuje w granicach 22-23*C,filtr AQUA SZUT _ FILTR TURBO 750 N włączony jest bez przerwy, podmieniam woda raz na 3 tygodni jakoś tak 20% wody.W akwa było 2 welony, 6 danio,5 gupików, 6 kirysków spiżowych oraz 2 duże zbrojniki niebieskie. Zaczęły mi zdychać ryby najpierw padły wszystkie gupiki z dnia na dzień po jednym wyławiałam, później znalazłam zdechniętego glonojada. Welony są jakieś mało ruchliwe zazwyczaj siedzą razem na dnie w roślinach. Nie wiem co sie dzieje z tymi rybami, pomóżcie. :(

Link to comment
Share on other sites

podmieniam woda raz na 3 tygodni jakoś tak 20% wody.(

 

Odpowiedziałaś sobie na swoje pytanie. Więc co jeszcze oczekujesz?

 

P.S-Obsada masakra. Welony + zbrojniki ? Duża różnica temperatur.

Link to comment
Share on other sites

To co mam teraz zrobić. :oops:

Wybierz sobie obsadę która będzie pasowała do siebie , dbaj o akwarium , regularne podmiany wody 20-30% raz w tygodniu, odmulanie , ogólne dbanie o czystość. Uwierz jeśli to dopilnujesz na czas, problemy z akwa spadną do zera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zostawiłam w akwarium tylko welonki przynajmniej na razie no i podmieniam tą wodę tak jak się powinno ,ale z jedną welonką jest nadal problem coś nie tak ma z okiem. Na początku było tylko zaczerwienione i lekko wyłupiaste , myślałam że to infekcja oka więc wykąpałam ją nadmanganianie potasu i do akwarium włożyłam zioła świetlika koło wylotu filtra (zrobiłam tak jak pisze na forum) teraz na oku ma jakby czarną narośl wygląda jak teleskop.Drugie oko ma zdrowe , ogólnie zachowuje się normalnie. Proszę o pomoc bo myślę ,że to jakieś zmiany nowotworowe. :help:

Link to comment
Share on other sites

Co do tematu Welonek to czy jesteś świadoma tego, że będziesz miała ograniczony wybór towarzysz do Welonek ze względu na to, że wolą one chłodniejszą wodę?

Co do oka to dobrze by było jak najszybciej wrzucić zdjęcia i może jakiś zbiornik kwarantannowy dla niej. Chyba, że nie jest to nic poważnego.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...