Skocz do zawartości

zdychające ryby


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 112l dość gęsto obsadzone roślinami, temperatura utrzymuje w granicach 22-23*C,filtr AQUA SZUT _ FILTR TURBO 750 N włączony jest bez przerwy, podmieniam woda raz na 3 tygodni jakoś tak 20% wody.W akwa było 2 welony, 6 danio,5 gupików, 6 kirysków spiżowych oraz 2 duże zbrojniki niebieskie. Zaczęły mi zdychać ryby najpierw padły wszystkie gupiki z dnia na dzień po jednym wyławiałam, później znalazłam zdechniętego glonojada. Welony są jakieś mało ruchliwe zazwyczaj siedzą razem na dnie w roślinach. Nie wiem co sie dzieje z tymi rybami, pomóżcie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostawiłam w akwarium tylko welonki przynajmniej na razie no i podmieniam tą wodę tak jak się powinno ,ale z jedną welonką jest nadal problem coś nie tak ma z okiem. Na początku było tylko zaczerwienione i lekko wyłupiaste , myślałam że to infekcja oka więc wykąpałam ją nadmanganianie potasu i do akwarium włożyłam zioła świetlika koło wylotu filtra (zrobiłam tak jak pisze na forum) teraz na oku ma jakby czarną narośl wygląda jak teleskop.Drugie oko ma zdrowe , ogólnie zachowuje się normalnie. Proszę o pomoc bo myślę ,że to jakieś zmiany nowotworowe. :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu Welonek to czy jesteś świadoma tego, że będziesz miała ograniczony wybór towarzysz do Welonek ze względu na to, że wolą one chłodniejszą wodę?

Co do oka to dobrze by było jak najszybciej wrzucić zdjęcia i może jakiś zbiornik kwarantannowy dla niej. Chyba, że nie jest to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...