Skocz do zawartości

[112l] ogólne


kostka99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualka:

 

Osprzęt i rośliny bez zmian.

 

Obsada:

 

1 samica gurami marmurkowego + 1 malutki

9 neon czerwony

5 kirys panda

5 kirys albinos

1 zbrojnik niebieski

1 duża krewetka

 

Nawożę kulkami g-t i nawozami ,,symfonia złota" kupionymi za 2,50 na allegro, rośliny rosną jak szalone.

 

Co do krewetki dzisiaj ją zobaczyłam w zoologu. Jak się nazywa - nie mam pojęcia. Jak możecie powiedzcie jaki to gatunek.

Z przemeblowania akwa nici. Nie wiem czy kupić dodatkową świetlówkę 24w, czy zmienić standardowe 18w na dwie 24w, czy kupić dwa moduły po 11w.

Kilka tygodni temu wyciągnęłam kotnik. Byłam rozczarowana, bo w kotniku nie widziałam żadnej rybki, a było ich kilkadziesiąt. Tydzień po wyciągnięciu kotnika, cud - widzę jedną małą rybkę pływającą w zaroślach przy powierzchni. Dwa tygodni daje rade, więc chyba nie muszę jej dawać z powrotem do kotnika.

W poniedziałek wyjeżdżam na pięciodniową wycieczkę, więc mam nadzieję, że matka nie zrujnuje mi akwarium :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samica to ta srebrna ze wcześniejszych zdjęć. Na pewno marmurkowy. Żadnych ciemniejszych plam na bokach nie ma, wszędzie równomiernie rozkładają się wzory na jej ciele. I raczej marmurkowy z dwuplamistym nie miałby tarła i to w ogólnym akwarium. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :) Krewetka, nie wiem czy to normalne, ale od kilku godzin siedzi za grzałką, w tej samej pozycji jak na zdjęciu w aktualizacji. Od czasu do czasu poruszy czułkami, a rzadziej ruszy jedną nogą. Tak to w ogóle się nie rusza. Jak będzie rano w tej samej pozycji zacznę się martwić. To normalne? Jak coś to moja pierwsza krewetka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj naszła mnie wena żeby inaczej ustawić duży korzeń, jakby na boku. Według mnie teraz jest o wiele lepiej. Po prawej stronie zrobiło się trochę wolnego miejsca. I mam taki plan, żeby z każdym odmulaniem przemieszczać wszystkie korzenie i rośliny na lewo, zostawiając miejsce na prawej. Po powrocie z wyjazdu chcę korzeń owinąć wgłębką, wtedy będzie miała więcej światła i będzie lepiej rosła.

Krewetkę rano widziałam na gąbce od filtra, teraz nie mogę jej nigdzie znaleźć. Patrzałam za filtrem, za grzałką, ruszałam korzeniami i nic. Może gdzieś się zaraz pokarze.

Oceńcie czy z korzeniem tak ustawionym lepiej to wygląda, czy może ustawić go pod innym kątem? Proszę o podpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę dam na lewą szybę, żeby po prawej było pusto, i tam dam trawnik, dlatego chce lepsze światło. Krewetki w ogóle nie widzę. Patrzałam za szafką, może jakimś sposobem wyszła z akwa, ale jej nie było. Świeciłam lampką gdy wyłączyłam światło. Nie ma jej. Mam nadzieję, że żyje... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zastałam akwa w całości :). Nawet krewetka żyje, chowa się za filtrem. Na razie nie mam siły grzebać w akwarium, może wieczorem zdziałam coś z wgłębką i korzeniem. Daję zdjęcie z dzisiaj i małej gurami, wygląda jak przeźroczysta miniaturka dorosłej postaci.

post-13482-0-13645700-1368876128_thumb.jpg

post-13482-0-93509500-1368876235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię :). Teraz sama gdy patrzę na pierwszy post i pierwsze zdjęcie to mnie ciarki przechodzą. Dwie roślinki, kokos i korzeń. Chaos w obsadzie. Jak ja mogłam tam w ogóle jakieś ryby trzymać :roll: . Wiele się nauczyłam przez te 2 lata z akwarium.

Przed kilkoma godzinami przesadziłam nadwódkę i owinęłam korzeń wgłębką. Myślałam, że miałam jej więcej na powierzchni, ale mam nadzieję, że się rozrośnie. Przy podmiance wody jeszcze bardziej przesunę wszystko na bok i przytnę rośliny.

Przeniosłam grzałkę na zarośnięty bok. Nawet dałam alu-foliowe ,,odbłyśniki", bo raczej prawdziwymi odbłyśnikami nazwać ich nie można ;). Przetarłam świetlówki bo były przykryte paru milimetrową warstwą kamienia. Włączam światło i jest o wiele jaśniej. Jak mała gurami urośnie to usunę to zielsko z powierzchni. Nie mogę się zdecydować co do trawnika po prawej. Teraz mam światła nieco ponad 0,3 w/l. Może mi ktoś poradzić co do trawnika? Myślałam nawet nad zrobieniem go z rotali albo nadwódki... ale to chyba niezbyt dobry pomysł... Fotki z 18:00, teraz rybki śpią ;).

post-13482-0-56489900-1368902182_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz prawą stronę obsadzić np. cryptocoryne nevillii. To dosyć niska roślina, w prawdzie nie będzie to typowy trawnik, ale masz pewność, że przy takim swietle nie będzie problemów.

Edytowane przez robos7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynegocjuję to dojdzie światła tak, że będzie między 0,4 - 0,5 w/l, wtedy może dam jakąś typowo trawnikową roślinę i zobacze jak neony będą się zachowywały, ale raczej je oddam. Lepiej kupić dodatkową świetlówkę 24w czy dwa moduły po 11w?

Edytowane przez kostka99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wybierać między jednym modułem 11W, a świetłówką to wiadomo, że taniej wyjdzie moduł. Jeśli miałabyś wybierać pomiędzy 2x11W, a świetłówką to myślę, że lepiej brać świetlówkę. Co do trawnika to Ci nie polecę nic bo za bardzo się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zainwestuję w świetlówkę. Wtedy najprawdopodobniej na trawnik pójdzie mały heniek.

Rybki wyglądają na szczęśliwe :) . Krewetka nawet czasami siedzi na wgłębce na korzeniu. Mała gurami schodzi już do połowy głębokości akwarium, coraz rzadziej pływa w roślinach przy powierzchni. Jutro robię podmiankę i przycinkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Las po przycince. Podcięłam rotalę, poćwiartowałam ją na kawałki i wsadziłam po prawej, zobaczymy co z tego wyjdzie. Będę jej dosadzała coraz więcej, żeby się gęściej zrobiło. Ale wątpię, aby coś z tego wyszło...

Włączam dzisiaj rano światło rybom, i takie zdziwienie... Co to za chmara pływa przy powierzchni? Najpierw myślałam, że to narybek jakiejś ryby, no ale której?  :huh: . Przyglądam się i przyglądam... A to coś przyczepia się do szyby... I to coś ma jakby dwa kółka i czułki, raczej nie ryba... Aparat w dłoń. Zdjęcie niewyraźne, no ale cóż, mikroskopu z aparatu nie zrobię...  ;) I to najprawdopodobniej oczlik. Czy to dobrze, czy źle, pojęcia nie mam. Doradźcie.

post-13482-0-05647200-1369067250_thumb.jpg

post-13482-0-94691900-1369067288_thumb.jpg

post-13482-0-97723000-1369067327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...