Skocz do zawartości

[112l] ogólne


kostka99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Minęło trochę czasu i w akwarium się pozmieniało:

 

Filtr Aquaszut Turbo N 750 l/h (Eheim podziękował za współpracę... :roll: )

 

Grzałka 100W

 

Świetlówki 2x 18W

 

Rośliny:

 

Żabienica

Nadwódka

Rotala rotundifolia

Anubias nana

 

Obsada:

1+1 gurami marmurkowy

1 samiec bojownika

8 neon czerwony

1 samiczka gupika, niedługo dostanie koleżanki

3 kirys panda

3 kirys albnos

 

W sklepach w ogóle nie ma kirysków... Jak tylko będą to je biorę.

 

Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłam trochę roślinki:

 

Dołączona grafika

 

Oto kiryski:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg845/scaled.php?server=845&filename=kiryski.jpg&res=landing

 

I bojownik z jego koleżanką-gupiczką:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg687/scaled.php?server=687&filename=dscf6028fv.jpg&res=landing

 

I całość w salonie: ;)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg441/scaled.php?server=441&filename=dscf6063f.jpg&res=landing

 

Czekam na porady co do aranżacji bo w ogóle nie mam pomysłu jak porozsadzać rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aktualizacja:

 

Osprzęt i rośliny bez zmian.

 

Obsada:

 

1+1 gurami marmurkowy

2 samiczki gupika

około 10 narybek gupika

7 neon czerwony

6 kirys panda

6 kirys albinos

1 zbrojnik niebieski

 

Niestety z niewiadomych przyczyn bojownik zdechł, jakieś dwa tygodnie później do starszej samiczki gupika dokupiłam dwie kolejne, a na następny dzień samiczka zdechła także z niewiadomych przyczyn, a dwie nowe zaczęły mi zarybiać akwarium, musiały być już w ciąży gdy je zabierałam z akwarium (gdzie były same samiczki) z akwarystycznego. Narybku było coraz więcej, jakieś 30 sztuk, połowę oddałam za darmo do najbliższego sklepu, połowę zjadły gurami. I tak jeszcze urodziły z 10 sztuk, jak podrosną to też je gdzieś oddam.

 

Myślę o jakiś fajnych, dużych, ruchliwych, kolorowych rybkach, żeby pływały po całym akwarium, bo gurami ostatnio strasznie się boją już nawet zaczerpnąć powietrza, prawie że uderzają o spód pokrywy wynurzając się. Cały czas siedzą gdzieś za roślinami, nie podpływają po jedzenie. Gupiki pływają gdzieś przy dnie i chowają się w kokosie, wypływają tylko wtedy gdy daję jedzenie.

Proszę o porady co do tych rybek, może jakieś ramirezy, kakadu, chociaż nie wiem czy będą się nadawały do mojego akwarium. Byle by nie żyworódki ;)

 

Foto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja:

 

Filtr Aquaszut Turbo N 750 l/h

 

Grzałka 100W

 

Świetlówki 2x 18W

 

Rośliny:

 

Żabienica

Nadwódka

Rotala rotundifolia

Anubias nana

Wgłębka

Rogatek

 

Nawożę kulkami gliniano-torfowymi

 

Obsada:

1+1 gurami marmurkowy (+ narybek :) )

5 neon czerwony

6 kirys panda

5 kirys albinos

1 zbrojnik niebieski

 

Oddałam wszystkie gupiki, gurami wtedy się ośmieliły iii... mam narybek :D . Przepraszam za ten kotnik ale boję się, że z narybku nic nie zostanie a nie mam drugiego akwarium, na szczęście rodzice nie chcą się pozabijać. ;) Jak się ociepli dokupię neonków.

A i przepraszam za odbicie w szybie bo zapomniałam zasłonić okna a aparat mi się właśnie rozładował :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z powodu uszkodzenia błędnika samiec gurami odszedł na tamten świat. Wczoraj w nocy zaczął pływać po całym akwarium, czasem do góry płetwami, czasem bokiem, i zaczął uderzać w pokrywę... Jakby uderzył w wieczko od podawania jedzenia na pewno by wyskoczył razem z nim... i to uderzanie penie go dobiło. Może on tak ze starości, miałam go od początku akwarium, czyli od Wielkanocy 2011. Szkoda. Samiczka trochę oszołomiona po całym zajściu, neonki zaczęły pływać bliżej siebie, tak to były rozproszone po całym akwa. Mam nadzieję, że narybek przetrwa, a niewiele go zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mu się stało. Może się przeziębił, chociaż mam pokrywę, albo jakaś choroba... Nie wiem. Co do akwarium to myślałam nad tym żeby wszystkie rośliny dać na jeden bok, zrobić wolną przestrzeń dla ryb i tam jakiś trawniczek zrobić. Oceńcie czy to dobry pomysł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...