Jump to content

obumierające roślinki :(


Recommended Posts

Witam serdecznie , mam akwarium 80 l dwie świetlówki 15 W ,temp. wody 24 *C, podłoże żwirek i większe kamyki stosowałem tabletki nawozowe jednak ciągle jest źle , kupiłem raz na allegro zestaw roślinek za 15 zł przyjęła mi się tylko jedna Lileopsis Brazylijski ( Trawka Brazylijska ) tylko ona się ukorzeniła i troszkę rozrosła jednak bardzo wolno :( ...... co mam zrobić żeby było lepiej foto akwarium :

Link to comment
Share on other sites

Odmulasz dno regularnie? Masz bardzo dużo osadu i glonów. Roślinki mają problem bo masz za słabe oświetlenie. Musisz dorzucić jeszcze jedną taką świetlówkę 15W najlepiej o barwie 10000K. Wtedy powinno być lepiej.

Link to comment
Share on other sites

owszem na początku był tylko żwirek dopiero potem dodałem ten grys te duże kamyki.

 

PS. kiedyś miałem mniejsze akwa 35 l 1 świetlówka 15 W i sam piasek i 3 kamienie a roślinki rosły jak szalone, potem dostałem w spadku te duze jako tako 1 rok były roślinki stopniowo przestały mi rosnąć , jakie najlepiej preparaty polecacie do polepszenia stanu wody ??

Link to comment
Share on other sites

No tak teraz posiadasz 0.375 W/L a wtedy miales 0.428 W/L

Morze przestaly przez to ze inne robily im cien lub wymieniales swietlowe(i)

Preparaty sa rozne... zalezy co chcesz zrobic? pH ? twardosc? itp.

Zrob testy i bedziesz wiedzial czy cos nie tak z woda i wtedy bedziesz mogl sie zastanawiac nad preparatami czy nawozami dla roslin... lecz polecam najpierw wymienic swietlowke i dac im z tydzien na reakce.

Jak ja wymienilem z 2700k na 4000k po dwoch dniach byly wielkie zmiany zobaczylem nawet u moczarek korzonki w drugim dniu zakupu :)

 

Lecz polecam ~6400k

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej :) ostatnio kupiłem nawóz i powiem ,ze sa małe poprawy roślinki puszczają nowe pędy i ... rosną tak do 3-4 cm i stop. Hymm ... czy to nadal brak światła , a Aktualnie mam 2 świetlówki 15 W , a czy można zastosować żarówkę halogenową ??

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...