Jump to content

obumierające roślinki :(

Recommended Posts

Witam serdecznie , mam akwarium 80 l dwie świetlówki 15 W ,temp. wody 24 *C, podłoże żwirek i większe kamyki stosowałem tabletki nawozowe jednak ciągle jest źle , kupiłem raz na allegro zestaw roślinek za 15 zł przyjęła mi się tylko jedna Lileopsis Brazylijski ( Trawka Brazylijska ) tylko ona się ukorzeniła i troszkę rozrosła jednak bardzo wolno :( ...... co mam zrobić żeby było lepiej foto akwarium :

Odmulasz dno regularnie? Masz bardzo dużo osadu i glonów. Roślinki mają problem bo masz za słabe oświetlenie. Musisz dorzucić jeszcze jedną taką świetlówkę 15W najlepiej o barwie 10000K. Wtedy powinno być lepiej.

owszem na początku był tylko żwirek dopiero potem dodałem ten grys te duże kamyki.

PS. kiedyś miałem mniejsze akwa 35 l 1 świetlówka 15 W i sam piasek i 3 kamienie a roślinki rosły jak szalone, potem dostałem w spadku te duze jako tako 1 rok były roślinki stopniowo przestały mi rosnąć , jakie najlepiej preparaty polecacie do polepszenia stanu wody ??

No tak teraz posiadasz 0.375 W/L a wtedy miales 0.428 W/L

Morze przestaly przez to ze inne robily im cien lub wymieniales swietlowe(i)

Preparaty sa rozne... zalezy co chcesz zrobic? pH ? twardosc? itp.

Zrob testy i bedziesz wiedzial czy cos nie tak z woda i wtedy bedziesz mogl sie zastanawiac nad preparatami czy nawozami dla roslin... lecz polecam najpierw wymienic swietlowke i dac im z tydzien na reakce.

Jak ja wymienilem z 2700k na 4000k po dwoch dniach byly wielkie zmiany zobaczylem nawet u moczarek korzonki w drugim dniu zakupu :)

Lecz polecam ~6400k

• 2 weeks later...

Hej :) ostatnio kupiłem nawóz i powiem ,ze sa małe poprawy roślinki puszczają nowe pędy i ... rosną tak do 3-4 cm i stop. Hymm ... czy to nadal brak światła , a Aktualnie mam 2 świetlówki 15 W , a czy można zastosować żarówkę halogenową ??

Share

• Create New...