Skocz do zawartości

288L - pomoc w ustaleniu obsady


soft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Posiadam akwarium o wymiarach 160x40x45h , jestem właśnie na etapie obmyślania aranżacji.

Dołączona grafika

Malawi/tanga na 100% odpadają - nie moje klimaty . Nie chcę aby było to akwarium roślinne , podłoże to 1-2cm grubego piasku akwarystycznego o oznaczeniu "1" . Myślałem nad taką aranżacją : piasek , korzenie.

I tu w sumie pytanie jakie gatunki ryb mogę w nim spokojnie trzymać , wiedząc że nie będę ich męczyć .

Na myśli mam :

sumy kiryśniki 4szt.

zbrojniki niebieskie 4szt

pielęgnice - tylko jakie ? na pawiookie baniak za mały... czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko jak na skalary. Może brygada zwinników jarzeńców i do tego coś ładnego... Barwniaki?

 

Pewien jesteś tych kiryśników? Osiem dużych ryb na dnie... Ja bym wolał strzelić 12-14 kirysków i jedną parę zbrojników, może się nawet wykosztować i kupić którąś ładną ozdobną L-kę. Zebra tańsza, chociaż ja choruję na L-200. Chociaż na niego trzeba zapolować bo ceny się solidnie wahają. Najtaniej widziałem parkę po 120, najdrożej sztukę po 150.

 

 

Albo postarać się z ładnym wystrojem i chanki lub trzciniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tu jest fajny pomysł , bo mała rybka fajnie powiększa akwarium , ale za to większa ryba w już nie małym szkle tez ma swój urok. Bezsensem było by wpuszczenie tu kilku oscarów , przyzwyczajenie się do nich o za chwile sprzedawanie bądz wydawanie bo kochaniutkie urosły i sie nie mieszczą...No co do sumików to jest tak jak mówisz - do przemyślenia. Dobra , ale czekam na dalsze propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jest już jako taka obsada oraz jest pokrywa.

 

 

 

Moja aktualna obsada:

-50x neon innesa

-4x zbrojniki niebieskie

-5x akara marońska

-3x sumy kiryśniki

-2x drewniak

 

 

Widzę temat mało odwiedzany oraz myślę że do zamknięcia. Pozdrawiam oraz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...