Skocz do zawartości

[126l] chyba roślinne??


aquatrol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chcę zaprezentować wam moje akwa,głównie dla waszych opinii.

Nie mam za bardzo pomysłu jak co po rozmieszczać itp.Zielsko powsadzałem na razie trochę jak leci.Mile widział bym jakieś porady, opinie itp.

 

Akwarium 126l

oświetlenie- 3x24wat ecoline 2x6500k+1x8500k.

podłoże -florian grunt na to florian ten drobniejszy+trochę żwiru+kulki glina/torf.

nawożenie- linia planta garnier makro/mikro/ potas/żelazo/ec/

filtracja - wew.turbo650 z aquela/

zew. elit 80 standardowe wkłady+ceramika

ogrzewanie-100w z terostatem

ph-7,5

gh-11

kh-8

no3-ok.20

ozdoby-2 korzenie

 

rośliny: bakopa australs/anubias/duży henek/gałęzatka/nurzańce/hydrophila/ ludwigia/rotala indica/wgłębka/lisi ogon/ kilka gatunków żabienic/paprotnica/mikrozorium windelow/rogatek sztywny/ pisze potoczne nazwy ponieważ jeszcze łaciny nie spamiętałem.

 

rybki: 10 neonów inesa

3 kosiarki

4 kirysy pstre

5 otosków

2 glonojady sjamskie albinosy

2 bojowniki samiec+samica

 

Oto fotka, sory za jakość, musiałem zrobić na takich parametrach i dlatego wyszło trochę ciemne i poruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak całkiem szczerze..

 

rybki: 10 neonów inesa - wporzo

3 kosiarki - no niby mało ale ok

4 kirysy pstre - no coraz fajniej..

5 otosków - amazonio witaj nam :D

2 glonojady sjamskie albinosy - ee...

2 bojowniki samiec+samica - e.. dafuq ?

 

nie jestem zwolennikiem mieszania kontynentów ;]

 

Akwarium ładne, naprawdę wizualnie cacuszko, jednak mimo wszystko nie lubię mieszania kontynentów. W obrębie jednego biotopu, lub kraju można stworzyć cudne kompozycje.. A tak.. Meh, nie w moim guście ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada fakt trochę do bani.Ale jak się ma żonkę stawiającą warunki, no to niestety trzeba iść na kompromisy.Glonojady sjamskie i kosiarki jak podrosną to żonka sama zobaczy że nie bardzo pasują.Co do gatunków z jednego biotopu, to wolałem na początek stworzyć ekipę która będzie mi działać we wszystkich partiach wody. jak akwa się ustabilizuje to i obsadę nieco zmienię

 

 

 

A i gdzieś ty mech zauważył :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie naprawdę akwa super tylko ta obsada weź żonkę do zoologicznego i pokaż jej brzanki sumatrzańskie zbliż paluszkiem i pojeździj po całym akwa bardzo żywe i ruchliwe rybki na dodatek bardzo kolorystyczne 15-20 sumatr i do tego około 6 brzanek różowych ze 2 glonajady i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie naprawdę akwa super tylko ta obsada weź żonkę do zoologicznego i pokaż jej brzanki sumatrzańskie zbliż paluszkiem i pojeździj po całym akwa bardzo żywe i ruchliwe rybki na dodatek bardzo kolorystyczne 15-20 sumatr i do tego około 6 brzanek różowych ze 2 glonajady i będzie ok

No....i za chwilę połowy delikatniejszych roślin nie bedzie bo żywe i ruchliwe brzanki tą połowę zniszczą :lol: Nie trzeba będzie robić przycinki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No....i za chwilę połowy delikatniejszych roślin nie bedzie bo żywe i ruchliwe brzanki tą połowę zniszczą Nie trzeba będzie robić przycinki

 

I tu się częściowo nie zgodzę .w moim akwa brzanki nawet pelii nie niszczą, a są już podrośnięte.

Nie mniej jednak faktycznie nie pasują do tego zbiornika ,ale nie z powodu ruchliwości,tylko z powodu rozmiarów jakie osiągają.

 

Ale chyba przyznasz rację ze koriarki+otoski to ekipa czyszcząca jakich mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...