Jump to content

Spuchnięte oczy mojego zbrojnika.


Recommended Posts

Witam, chciałbym się zapytać czy ktoś z Was panowie i panie ;) wie co to za choroba? I jak ją leczyć? Nie wiem jam mam pomóc mojemu zbrojnikowi.... Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i pomysły. Załączam zdjęcie. ;)

Dołączona grafika

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mała prośba, niech poradzi mi ktoś kto wie "co i jak". Mianowicie jakie stężenie roztworu nadmanganianiu (VII) potasu mam użyć do kąpieli zbrojnika. Jedna tabletka rozpuszczona w 400 ml wody daje stężenie 0,025%. To jest do płukania błon śluzowych jamy ustnej. Dla oczu glonojada powinienem zrobić stężenie mniejsze? Czy 0,025% jest okej? Roztwór różowy to określenie mało precyzyjne. ;(

 

I jeszcze jedno czy ktoś z was mógłby powiedzieć coś więcej o tej chorobie, czym jest powodowana, jak jej zapobiegać na przyszłość?

Link to comment
Share on other sites

Co do tej choroby to prawdopodobnie powodowana jest skokami temperatury.

Powiem ci jak to robiłem ja. Nie patyczkowałem się z jakimiś tam proporcjami tylko po prostu wziąłem nóż i z 2-3 razy zeskrobałem tabletkę. W taki sposób , że powstały opiłki. Wymieszałem to w misce i finito.

Spokojnie Mateusz nie panikuj , to nic poważnego. Wszystko na spokojnie. :)

Link to comment
Share on other sites

No dobrze. Na razie zbrojnik jest w misce, wykąpałem go w nadmanganianie, teraz siedzi w kąpieli z CMFu. Jutro zmienię mu wodę na świeżą, czytałem gdzieś, że może to być wywołane również dużym stężeniem azotanów. Mam ich dość dużo. Poza tym zauważyłem w akwarium, że rasbora ma na dolnej wardze (jeżeli w ogóle ryby mają wargi... nie wiem, nie orientuje się aż tak w temacie) białą plamkę, guzka... coś jak pryszcz. Dodatkowo platka ma białą narośl na płetwie więc tez zastosowałem kompiel z CMFu (długotrwała w aqwa). Jakaś plaga chyba. No nic, poczekam i zobaczę czy zbrojnikowi się polepszy. ;) Dziki za odzew. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...