Skocz do zawartości

Spuchnięte oczy mojego zbrojnika.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać czy ktoś z Was panowie i panie ;) wie co to za choroba? I jak ją leczyć? Nie wiem jam mam pomóc mojemu zbrojnikowi.... Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i pomysły. Załączam zdjęcie. ;)

Dołączona grafika

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba, niech poradzi mi ktoś kto wie "co i jak". Mianowicie jakie stężenie roztworu nadmanganianiu (VII) potasu mam użyć do kąpieli zbrojnika. Jedna tabletka rozpuszczona w 400 ml wody daje stężenie 0,025%. To jest do płukania błon śluzowych jamy ustnej. Dla oczu glonojada powinienem zrobić stężenie mniejsze? Czy 0,025% jest okej? Roztwór różowy to określenie mało precyzyjne. ;(

 

I jeszcze jedno czy ktoś z was mógłby powiedzieć coś więcej o tej chorobie, czym jest powodowana, jak jej zapobiegać na przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej choroby to prawdopodobnie powodowana jest skokami temperatury.

Powiem ci jak to robiłem ja. Nie patyczkowałem się z jakimiś tam proporcjami tylko po prostu wziąłem nóż i z 2-3 razy zeskrobałem tabletkę. W taki sposób , że powstały opiłki. Wymieszałem to w misce i finito.

Spokojnie Mateusz nie panikuj , to nic poważnego. Wszystko na spokojnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Na razie zbrojnik jest w misce, wykąpałem go w nadmanganianie, teraz siedzi w kąpieli z CMFu. Jutro zmienię mu wodę na świeżą, czytałem gdzieś, że może to być wywołane również dużym stężeniem azotanów. Mam ich dość dużo. Poza tym zauważyłem w akwarium, że rasbora ma na dolnej wardze (jeżeli w ogóle ryby mają wargi... nie wiem, nie orientuje się aż tak w temacie) białą plamkę, guzka... coś jak pryszcz. Dodatkowo platka ma białą narośl na płetwie więc tez zastosowałem kompiel z CMFu (długotrwała w aqwa). Jakaś plaga chyba. No nic, poczekam i zobaczę czy zbrojnikowi się polepszy. ;) Dziki za odzew. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...