Skocz do zawartości

[112l] - LABIRYNTOWATE


DRAGO1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.:P

Jednak powrót do akwarium dla ryb labiryntowatych.:)

 

Akwarium:

112L 80X35X40 proste

 

Filtr:

Atman at - f300 (jako mechanik + napowietrzanie wody)

 

Grzałka:

Jrb 100w z termoregulatorem (ustawiona na 27c)

 

Termometr:

Sera termometr

 

Oświetlenie:

Świetlówka 2x 18W t8 6500k

 

Podłoże:

Piasek żwirowy, żwirek rzeczny, aqua art shrimp sand - podłoże czarne - może 3kg

 

Dekoracje:

Gałęzie buku

1x kamień

 

Roślinki:

Peacock moss

rzęsa wodna

H. polysperma

Limobium

Pistia

 

Obsada:

1+3 pretnik karłowaty

Ślimak świderek, rozetka, zatoczek - trochę tego jest ale wywalam ile się da codziennie, 1x helenka

 

Nawożenie:

Aqua art carbo - 2ml codziennie

Aqua art classic - 1ml przy podmianie wody

 

Parametry wody:

Podmiana wody 10l

Temperatura wody 27c

No2 0 mg/l

no3 10 albo i 20 mg/l

gh 7 albo 10

kh 6 albo nawet mniej

ph 6,5 lub 7

Po4 0,50 mg/l - ale chce żeby było ogólnie 1 ale wole na 0,50 mg/l

Fe 0,1 mg/l - po podaniu aqua art classic fe jest na 0,5 mg/l ale po 2/3 godz. spada do 0,2 mg/l rano już jest 0,1 mg/l i tak przez 7 dni do podmiany wody

 

Fotka:

Tu nie ma ryb fotka z wczoraj.:P

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

 

EDIT

 

Wczoraj doszło do tarła samice wyłapałem samiec pilnuje gniazda, jak tylko młode będą same pływały to samca zabieram, i młode będę karmił drobnym pokarmem dla narybku bojownika itp..:)

 

EDIT

 

Dziś są już młode pretniki karłowate mają kilka mm, po 2 dniach jak same będą już pływały będę podawał im pokarm dla narybku bojownika itp., no mam nadzieje ze wychowam młode pretniki karłowate, ale pewny nie jestem w 100% czy się uda, bo planuje po tym zakupić bojowniki, ale sam nie wiem czy warto będzie, bo bojowniki nie są takie tanie na jakie wyglądają.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akwarium nie ma co oceniać według mnie, ale rozmnażanie prętników ciekawa sprawda,Ogólnie wszystkich ryb ciekawa sprawa.

 

Młody wygląda jak plemnik.

Nom jak plemnik, ale to ryba tygodniówka młodego prętnika karłowatego nie wiem ile się uchowa, ale próbuje coś uchować własnego z ryb a nie tylko kupować co jakiś czas nowe rybki.:P

 

Co do akwarium to wiem ze nie ma co oglądać:P, bo to naradzie jest taki kotnik dla labiryntowatych rybek.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.:P

Dziś pomału robię akwarium dla bojowników syjamskich.:)

 

EDIT

 

Młode prętniki karłowate dorastają ok.:) Dodałem trochę roślin, planuje też dodać 1x24w t5 6500k, ale wtedy będzie już 0,5w/l a nie chce podawać co2 przy bojownikach które planuje na wiosnę zakupić.:P

 

EDIT

 

Dodałem kilka roślin, i doszła jedna świetlówka 24w t5 6500k teraz jest coś koło 0,5w/l oświetlenia, a i młode prętniki karłowate mają już zaledwie 3 tyg.:).

 

Obsada.:

:?: młode prętniki karłowate

Ślimaki świderki, zatoczki, rozetki, 2x helenka i prawdopodobnie parę młodych.

 

Rośliny.:

Cryptocoryne

H. polysperma

Rotala rotundifolia green

Limnophila

Limobium

Pistia

Rzęsa wodna

Micrantchemum umbrosum

Nymphaea tiger lotus (lotos tygrysi)

Cladophora aegagrophila - Gałęzatka

Phoenix moss

 

Od dziś podaje nawozy takie:

Aqua art carbo - 4ml dziennie

mikro 3ml dziennie

makro 5ml dziennie - (jak jest dużo no3 i po4 to podaje 1-z w tygodniu)

 

Nadal napowietrzam wodę puki młode nie podrosną.;)

 

Fotki.:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Nowa wersja akwarium labiryntowate.:)

 

Filtr:

atman 200 napowietrzasz

Nadal napowietrzam wodę, puki młode nie podrosną.:)

 

Rośliny.:

Anubias barteri coffeifolia

anubias barteri nana

Cryptocoryne

H. polysperma

Rotala rotundifolia green

Limnophila

Limobium

Pistia

Rzęsa wodna

Micrantchemum umbrosum

Cladophora aegagrophila - Gałęzatka

Peatck moss

Bacopa

 

nawozy:

Brak - Chwilowo

 

Co2:

Brak

 

Obsada:

 

2x samica prętnik karłowaty + młode tygodniówki, 2/3 tygodniówki

 

Fotki.:

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na odwrót, bo tutaj to bojowniki jak już, to dzikie. Jesteś nastawiony na potomstwo, czy na biotop?

I na to, i na to no, tak chyba naradzie zostanę przy prętnikach karłowatych, potem jak zakupie 54l akwarium to się pomyśli nad hodowlą i bojowników i prętników.:P

Bojowniki świetnie by się czuły w takim akwarium ale musisz taflę trochę odkryć bo cała widzę że porosła :P

No na bojowniki jak przyjdzie czas to będą w innym akwarium.;) Akwarium zarosło mocno rzęsą wodną, ale trochę jest odkryta tafla wody, ale nie mocno rybki dają rade same czy odkrywają tafle wody i łapią powietrze.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.:P

No i niestety nie odchowałem młodych prętników karłowatych z własnej głupoty, nie potrzebnie dałem tam dorośle osobniki czyli matki z ojcem i tak się stało, nie ma młodych i nie ma 2 samic, jak i samca pad po 3 tarle, a 1 z samic po 2, a ta ostatnia po 3, nie wiem do tej pory co było spowodowane tym ze padły jak muchy, chwilowo mam 1 samice jak dożyje do wiosny będzie ok, wtedy zakupie 1 samca i 3 samice, a jak nie to robię akwarium dla bojowników wtedy.:P

 

S.P.

Ale stawiam na bojowniki, jak coś prętniki karłowate też są fajnymi rybkami, ale u mnie długo się nie trzymają kilka tareł i idą do rybiego raju z niewiadomych powodów, możliwe jest też ze są mocno podatne na choroby jak i na związki azotu w wodzie, dlatego myślę że dla rybek labiryntowatych w 100% filtr jest wymagany z napowietrzaniem wody najlepiej mechaniczny np. z aquael turbo filtr 500l/h lub 1000l/h. Bo biologiczny np. kubełek z bioceramiką itp. to już chyba nie za bardzo się nadaje np. filtr hw 302 1000l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr jest wymagany z napowietrzaniem wody najlepiej mechaniczny np. z aquael turbo filtr 500l/h lub 1000l/h. Bo biologiczny np. kubełek z bioceramiką itp. to już chyba nie za bardzo się nadaje np. filtr hw 302 1000l/h.

Ale... to nie ma sensu. Inne napowietrzanie niż ruch tafli wody ogólnie jest zbędne w akwarium. A jeśli jakieś ryby szczególnie nie wymagają napowietrzania to właśnie labirynty, bo pobierają powietrze znad tafli... Jeżeli są wrażliwe na choroby itd. to filtracja biologiczna jest kluczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

filtr jest wymagany z napowietrzaniem wody najlepiej mechaniczny np. z aquael turbo filtr 500l/h lub 1000l/h. Bo biologiczny np. kubełek z bioceramiką itp. to już chyba nie za bardzo się nadaje np. filtr hw 302 1000l/h.

Ale... to nie ma sensu. Inne napowietrzanie niż ruch tafli wody ogólnie jest zbędne w akwarium. A jeśli jakieś ryby szczególnie nie wymagają napowietrzania to właśnie labirynty, bo pobierają powietrze znad tafli... Jeżeli są wrażliwe na choroby itd. to filtracja biologiczna jest kluczowa.

Dziękuje za rade. Wiec ze na chwile obecną mam tylko 1 samiczkę prętnika karłowatego pomyślałem ze ją przełoże do 128l niech czy tam żyje puki co, jak na wiosnę zakupie samca i 3 samiczki będzie z powrotem przełożona do 112l.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Postanowiłem ze w tym akwarium będą tylko rośliny cieniolubne, i w tym akwarium będą tylko młode odchowane rybki np. p. ramireza o ile uda mi się w hodowli tych rybek, prętniki karłowate, kiryski, zbrojniki (glonojady) niebieskie i złote albinos weloniaste tylko jak zakupie kilka młodych do dobrania się w pary, no i bojowniki o ile czy je kupie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

W akwarium trochę zmian, ale nie wiele.:)

 

Akwarium:

112L 80X35X40 proste

 

Sprzęt:

Aquael turbo filtr 1000l/h (jako mechanik + napowietrzanie wody)

Grzałka jrb 100w z termoregulatorem (ustawiona na 26c)

Termometr

 

Oświetlenie:

Świetlówka 2x 18W t8 6500k

 

Podłoże:

Aqua art shrimp sand czarne + piasek rzeczny

 

Tło:

Tylko siana za akwarium

 

Dekoracje:

Korzonek

kamień z Riccia fluitans - Wgłębka wodna

 

parametry wody - nie sprawdzam, niemam testów.

Podmiana wody 10l

temperatura wody 26c

 

Nawozy:

Mikro i makro i fe

Aqua art carbo

Kulki nawozowe

 

Roślinki (Mchy, glony, wątrobowce):

Taiwan moss

Phoenix moss

Creeping moss

Christmas moss

Peacock moss

Stringy moss

Flame moss

Jawa moss

Riccia fluitans - Wgłębka wodna

Cladophora aegagrophila - Gałęzatka

H. polysperma

Cryptocoryne

Limobium

Pistia

rzęsa wodna

 

Obsada.:

krewetki rc i sakura red - po naszemu rc

ślimaki świderki, zatoczki, rozetki, helenki

 

Fotki.:

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.:P

W akwarium planuje zmiany dopiero wiosną, wiec powoli chce wiedzieć co i jak trzeba zrobić żeby nie było walk mierzy samcem a samicami bojownika. :?:

 

Trochę danych o akwarium.:

 

Akwarium:

112L 80X35X40 proste

 

Sprzęt:

Aquael turbo filtr 1000l/h (jako mechanik + napowietrzanie wody)

Grzałka jrb 100w z termoregulatorem (ustawiona na 26c)

Termometr

 

Oświetlenie:

Pokrywa z 2x świetlówką 18W t8 6500k

 

Podłoże:

piasek rzeczny, na dno planuje dać ziemie torfową, kulki pod rośliny, lisie dębu i szyszki olchy

 

Tło:

Brak

 

Dekoracje:

Korzonie

Skorupy kokosa - o ile znajdę w sklepie kokosy

 

parametry wody - Nie znam

Podmiana wody 20l

temperatura wody 26c

 

Nawozy:

Mikro, makro i fe

Aqua art carbo

Kulki nawozowe

 

Roślinki :

H. polysperma

Cryptocoryne

Limobium

Pistia

rzęsa wodna

I tu myślę nad resztą roślin cieniolubnych pod 0,2w/l oświetlenie

 

Obsada.:

krewetki rc

ślimaki świderki, zatoczki, rozetki, helenki

W planach harem bojownika czyli 1+3 samiec i samice a może coś do tego dodać np. prętniki karłowate. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...