Skocz do zawartości

[112l] - LABIRYNTOWATE


DRAGO1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obniż filtr tak żeby był niewielki ruch wody tylko. Nie wiem czy nie będziesz musiał na pewnym etapie o skimmerze pomyśleć, ale chyba nie będzie konieczności.

Myślałeś żeby na tył gałęzie cofnąć? Zniszczyć równoległość ;p

 

Ogólnie fajnie. Dobre klocki są. Zamek zbudujesz :D

Dziękuje.:)

Filtra już się nie da niżej dać, gałęzie są na tyle, tylko ta jedna tak ma być żeby inny widok był. :lol:

 

Teraz akwarium jest nietypowe i mroczne ale to tez oddaje klimat :P

No dzięki.:) Jakoś tam będzie z akwarium, mam nadzieje ze rośliny dazą radę przy takim oświetleniu specjalnym dla roślin.;)

 

EDIT

 

O Kurde ale wielkie, od kiedy zmieniłem wygląd akwarium tak się dzieje.:P

 

Mega gniazdo prętnik karłowaty (Samiec).:o

 

http://desmond.imageshack.us/Himg443/scaled.php?server=443&filename=dscf0045n.jpg&res=landing

 

http://desmond.imageshack.us/Himg338/scaled.php?server=338&filename=dscf0047dd.jpg&res=landing

 

Fotki akwarium.:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg684/scaled.php?server=684&filename=dscf0057fg.jpg&res=landing

 

I inne.:

 

Zrobiłem taki eksperyment z kawałka deszczowni od hw 302 1000l/h i działa ok na słabym ustawieniu turbo filtr 1000l/h.:)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg855/scaled.php?server=855&filename=dscf0059e.jpg&res=landing

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że mnie posłuchałeś z labiryntami skołuj jakieś tło podnieś poziom wody i tylko czekać na rozrost roślin :D

Moim zdaniem możesz zrobić krok do przodu i wpuścić harem bojownika wspaniałego .Wiele osób sobie chwali takie połączenie w akwarium dla tych , że rybek

Ładnie by się prezentował taki zbiornik z bardzo gęsto rozrośniętym nurzańcem oraz rogatkiem ub moczarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że mnie posłuchałeś z labiryntami skołuj jakieś tło podnieś poziom wody i tylko czekać na rozrost roślin :D

Moim zdaniem możesz zrobić krok do przodu i wpuścić harem bojownika wspaniałego .Wiele osób sobie chwali takie połączenie w akwarium dla tych , że rybek

Ładnie by się prezentował taki zbiornik z bardzo gęsto rozrośniętym nurzańcem oraz rogatkiem ub moczarką

Wody ma być te 25cm z podłożem i nie dolewam nic. Jak prętnik karłowaty to nie bojownik, krótko i na temat nie widziałem żeby ktoś hodował prętnik karłowaty z bojownikem, wiem ze ten sam kraj i biotop ale są plotki ze prętnik nie bedzie miał młodych nigdy bo bojownik nato nie pozwoli. Tło myślę zrobić tylko nie wiem jaki kolor do czarnej wody azji czyli Indie itp. próbuję trochę wodę letko brzebarwić ale się zastanawiam nad wyborem zmiany wody.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że mnie posłuchałeś z labiryntami skołuj jakieś tło podnieś poziom wody i tylko czekać na rozrost roślin :D

Moim zdaniem możesz zrobić krok do przodu i wpuścić harem bojownika wspaniałego .Wiele osób sobie chwali takie połączenie w akwarium dla tych , że rybek

Ładnie by się prezentował taki zbiornik z bardzo gęsto rozrośniętym nurzańcem oraz rogatkiem ub moczarką

Wody ma być te 25cm z podłożem i nie dolewam nic. Jak prętnik karłowaty to nie bojownik, krótko i na temat nie widziałem żeby ktoś hodował prętnik karłowaty z bojownikem, wiem ze ten sam kraj i biotop ale są plotki ze prętnik nie bedzie miał młodych nigdy bo bojownik nato nie pozwoli. Tło myślę zrobić tylko nie wiem jaki kolor do czarnej wody azji czyli Indie itp. próbuję trochę wodę letko brzebarwić ale się zastanawiam nad wyborem zmiany wody.:)

 

No właśnie plotki ... Możesz nawet pokusić się o harem prętnika 1+2 i bojownik1+3.

Jak chcesz to mogę Ci wysłać link do akwarium pewnego zapalonego fanatyka labiryntowców.Facet strasznie dużo i ciekawie opisuje swoje przygody z tymi poniekąd nie tak agresywnymi lecz przyjaznymi rybami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że mnie posłuchałeś z labiryntami skołuj jakieś tło podnieś poziom wody i tylko czekać na rozrost roślin :D

Moim zdaniem możesz zrobić krok do przodu i wpuścić harem bojownika wspaniałego .Wiele osób sobie chwali takie połączenie w akwarium dla tych , że rybek

Ładnie by się prezentował taki zbiornik z bardzo gęsto rozrośniętym nurzańcem oraz rogatkiem ub moczarką

Wody ma być te 25cm z podłożem i nie dolewam nic. Jak prętnik karłowaty to nie bojownik, krótko i na temat nie widziałem żeby ktoś hodował prętnik karłowaty z bojownikem, wiem ze ten sam kraj i biotop ale są plotki ze prętnik nie bedzie miał młodych nigdy bo bojownik nato nie pozwoli. Tło myślę zrobić tylko nie wiem jaki kolor do czarnej wody azji czyli Indie itp. próbuję trochę wodę letko brzebarwić ale się zastanawiam nad wyborem zmiany wody.:)

 

No właśnie plotki ... Możesz nawet pokusić się o harem prętnika 1+2 i bojownik1+3.

Jak chcesz to mogę Ci wysłać link do akwarium pewnego zapalonego fanatyka labiryntowców.Facet strasznie dużo i ciekawie opisuje swoje przygody z tymi poniekąd nie tak agresywnymi lecz przyjaznymi rybami

To podaj stronę na pw ok.;)

 

EDIT

 

Jednak nie trzyma się prętnik karłowaty z bojownikami. Nie będę pisał dlaczego bo chyba każdy to wie.:P

 

Parametry wody:

no3 10 mg/l

no2 0 mg/l

gh 14 - zbije do 10

kh 6

ph 7,6

 

Fotki prętnik karłowaty.:

 

Nowy samiec prętnik karłowaty

http://desmond.imageshack.us/Himg339/scaled.php?server=339&filename=dscf0066hj.jpg&res=landing

 

Stara samica od miesiąca

http://desmond.imageshack.us/Himg253/scaled.php?server=253&filename=dscf0069v.jpg&res=landing

 

Samiec pilnuje młodych po tygodniu i kilku dniach, no i po 2 tarle

http://desmond.imageshack.us/Himg259/scaled.php?server=259&filename=dscf0070zs.jpg&res=landing

 

No i już po 3 tarle, pewnie za tydzień jak nowe samiczki przyjdą będzie kolejne tarło prętników karłowatych, samiec dał rade odchował chyba z 10 sztuk młodych prętników karłowatych naradzie ich nie wyłapuje bo nie mam naradzie dobrego akwarium jako tym czasowy kotnik, a przynajmniej kotnik ma mieć 40l, a ja mam 14,28l bez pokrywy no trudno jak się uchowają w tym akwarium będzie ok.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.:P

Od dziś obsada się trochę zmieniła.:)

 

Naradzie bez zmian ale zawsze coś.:

Woda już zabarwiona ale nie mocno.:P

 

http://desmond.imageshack.us/Himg253/scaled.php?server=253&filename=dscf0095x.jpg&res=landing

 

Obsada:

1+3 Prętnik karłowaty + kilka młodych w kotniku

Ślimaki świderek , zatoczek , rozetka. Dojdzie kilka helenek.

Na 2 rok może ławica razbory klinowej lub danio.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup akwarium na zamówienie (jamniczek) o wymiarach takich jakie ci potrzebne, a tutaj marnuje się ok. 50l wody :D Możnaby zrobić pożytek z tej przestrzeni. :D

Czy ty wiesz co to jest labirynt ciepłe wody i temp. pod pokrywą ma być równa, tak jak i woda. A innego akwarium już nie kupię i nie stawię bo nie mam gdzie.:P

A mnie się podoba a nawet bardzo! Jest 'inaczej'.

Myślałeś o zbiorniku na zamówienie np 100x40x30 - wyglądałby nieziemsko ;-)

Dzięki.:)

Te akwarium ma wymiary 80x35x40 jak nie pomylilem.:)

No bym kupił inne akwarium, ale nie mam gdzie postawić zajęte już są miejsca przez te akwaria co mam.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by pomyśleć co zrobić, żeby mniej zaparowywało szyby.

 

Załatwiłeś już jakąś zieleninę która wyrośnie ponad taflę ? Rozglądnij się może za ciborą w sklepie. Często ją sprzedają jako papirus. Nadwódka też mogłaby ładnie pójść ponad taflą.

No szyby parują bo jest woda ciepła grzałka ustawiona na 27c, i ciepło pod pokrywą ale z tyłu są te otwory do kabli itp. to chyba będzie ok.:)

No naradzie nie myślę nad roślinami, jedynie to co jest to jest w akwarium z roślin, no pomyśle może później coś się kupi.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Naradzie proszę o zamkniecie/usuniecie tematu i pod spodem podpisanie kto go zamkną/usuną.:)

 

Jak coś naradzie akwarium staje się akwarium do wycierania się ryb takich jak zbrojnik (glonojad) złoty/niebieski weloniasty, p. ramireza, prętnik karłowaty, potem dalej pomyśle co będzie w tym akwarium. :idea:

Powiem tak nic z roślin nie rośnie mi w tym akwarium i nie wiem co w nim zrobię, ale myślałem ze chyba mcharium dla krewetek ale się pomyśli co i jak.:)

 

Proszę//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.:P

Dziś postanowiłem zrobić wielkie zmiany w akwarium, akwarium zalane od dawna wodą, tylko dziś zrobiłem mocną podmianę wody i dodałem podłoża dla krewetek.:)

 

No to teraz opis akwarium itp.:

 

Akwarium:

112L 80X35X40 proste

 

Sprzęt:

Aquael turbo filtr 1000l/h (jako mechanik + napowietrzanie wody)

 

Grzałka:

Jrb 100w z termoregulatorem (ustawiona na 25c)

 

Termometr:

Sera termometr

 

Oświetlenie:

Świetlówka 2x 18W t8 6500k - (chyba dojdzie 1x 24w t5 10000k, ale się zastanawiam czy samo standardowe oświetlenie nie da rady.:?:)

 

Podłoże:

Piasek żwirowy, żwirek rzeczny, aqua art shrimp sand - podłoże czarne - może 3kg

 

Dekoracje:

Gałęzie buku

 

Roślinki:

Peacock moss

rzęsa wodna

 

Obsada:

Ślimak świderek, rozetka, zatoczek - trochę tego jest ale wywalam ile się da codziennie

Dojdą krewetki rc - ale dopiero jak w 14.28l coś się namnoży - do tego może na wiosnę jakieś inne krewetki które się nie krzyżują ze sobą drogami wiadomo jakimi. :lol:

 

Nawożenie:

Aqua art carbo - 2ml codziennie - (jak dojdą inne mchy itp. będę podawał 4ml)

Aqua art classic - 1ml przy podmianie wody - (jak dojdą inne mchy itp. będę podawał 2ml)

 

Parametry wody:

Temperatura wody 25c

No2 0 mg/l

no3 10 albo i 20 mg/l

gh 7 albo 10

kh 6 albo nawet mniej

ph 6,5 lub 7

Po4 0,50 mg/l - ale chce zeby było ogólnie 1 ale wole na 0,50 mg/l

Fe 0,1 mg/l - po podaniu aqua art classic fe jest na 0,5 mg/l ale po 2/3 godz. spada do 0,2 mg/l rano już jest 0,1 mg/l i tak przez 7 dni do podmiany wody

 

Fotki:

Naradzie próby z mchem Peacock moss potem z innymi.;)

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pusto ,ale jak zarośnie powinno być dobrze.

Wiem ze pusto, jak naradzie to są testy próbne sprawdzam co da rade pod standardowym oświetleniem np. :

Naradzie próby z mchem Peacock moss potem z innymi.;)

No tak jak pod fotką podpisałem próby z mchem Peacock moss potem z innymi, Tak będzie. Mam do was pytanie dodawać oświetlenia np. 1x24w t5 10000k no i wiadomo co do tego potrzebne do zakupu.:?: Czy niech będzie na 2x18w t8 6500k potem kupie np. świetlówkę 10000k 18w t8 i będzie chyba ok.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rosło większość mchów przy standard oświetleniu bez żadnych nawozów

A glony były czy nie.:?: Ja podaje naradzie aqua art carbo 2ml codziennie, a po podmianie wody dam stopniowo aqua art classic 1ml chyba będzie ok.:)

 

EDIT

 

Jednak pozostanę przy standardowym oświetleniu 2x18w t8 6500k.:) Potem się zobaczy co i jak.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... potem kupie np. świetlówkę 10000k 18w t8 i będzie chyba ok.:)

Do czego Ci ona,do mcharium :roll:

Myślałem ze taka świetlówka dała by więcej światła. :cry:

Ale zostaje przy 2x18w t8 6500k.:)

Układ korzeni ciekawy,tylko to podłoże mogło by być jednolite.

Dziękuje.:) Dojdzie parę korzonków jak jakiś mchów dokupię.;) No podłoże co do prawdy miało być dla krewetek ale jest jak jest.:P

Kup pistie,bo zajdzie Ci glonem przy samym mchu.

Mam rzęsę wodną tylko ona daje rade przy tym oświetleniu, ale dam z 3 sztuki pisti z 128l akwarium.:P

EDIT

 

Dodałem 4 sztuki pisti i trochę rzęsy wodnej.:)

 

EDIT

 

Dziś dałem trochę kawałków cladophora aegagrophila - Gałęzatka może będzie lepiej rosła niż w 14.28l akwarium.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...