Skocz do zawartości

Ustawienie deszczownicy i przepływu filtra JBL CP-500


MCU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr JBL CP 500

wymiary akwarium 120x50x55

Deszczownice mam zamontowana pod wodą (4 cm) skierowaną pod kątem do góry ( tak około 35 może 45 stopni)na bocznej szybie (50 cm) przy full przepływie filtra robi mi się tzw. pralka na powierzchni pistie pływają jak na karuzeli. W tej chwili skręciłem przepływ filtra o 1/3 mocy może trochę więcej i jest ok. Podaje CO2 i duży ruch tafli tak czytałem wody wytrąca CO2 poprzez napowietrzanie.

Ustawienie pionowo dziurami do góry tworzą się fontanny , przy każdym innym ustawieniem robi się pralka ( cały czas przy pełnej mocy filtra) mam jeszcze w planach wyjąć zatyczkę deszczownicy ale nie wiem czy to coś da bo koniec jest tak 1 cm od szyby przedniej.

Nie chce jej dawać nad powierzchnie bo będzie za głośno. Może powiększyć otwory w samej deszczownicy a może zostawić tak jak jest?

 

Tak na chłopski rozum przez zmniejszenie przepływu filtra zmniejszam jego wydajność czy nie koniecznie? Filtracja będzie ok czy będzie za mała.

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie korka spowoduje to samo jakbyś włożył wąż o tym przekroju bezpośrednio z filtra, może Ci nawet rośliny wyrwać.

Rozwiercanie skuteczne, zacznij od otworów najbliżej filtra, nie od końca (zaślepki). Rozwierć, dwa lub trzy pierwsze, zamontuj, sprawdź efekt (filtr na max) i tak, aż uzyskasz zadowalający efekt. Deszczownia tuż pod powierzchnią i skierowana pod kątem ku powierzchni, tak żeby tuż za wylotem była jakby górka z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...