Skocz do zawartości

Mieczyk z dwoma ogonami...


sebek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem i proszę o pomoc...

Gdzieś miesiąc temu kupiłem dziwne mieczyki. 2 samce i 1 samice, dziwne w nich było to że miały na ogonku dwa mieczyki.

Po tygodniu, gdy urządziłem swoje akwarium po wpuszczeniu rybek wszystko było normalne, grzałka dobrze podłączona i działająca, filtr itp. Jednak po kilku dniach umarła mi samica. Nie wiem czemu ale tydzień po tym umarł samiec. Został mi teraz tylko jeden samiec tego dziwnego mieczyka... Zapytałem się w sklepach zoologicznych w całym moim mieście o samicę do tego gatunku, gdyż chciałbym je rozmnożyć. Jednak sprzedawcy nie wiedzieli o co mi chodzi.... Więc mam kilka pytań:

1. Dlaczego umarły? :?:

2. Jak nazywa się ten gatunek. 8-)

3. Czy da się rozmnażać ten gatunek z normalnymi mieczykami? ;)

4. Czy ktoś może założyć o nich nową zakładkę w spisie rybek na stronce głównej? :mrgreen:

 

Proszę o jak najszybszą odpowiedź... :|

EDIT:

Aaaaa..... tak zapomniałem dodać że gdy te mieczyki umierały bladły i pływały brzuchem do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. podaj parametry wody, spróbujemy ci pomóc ;)

2. to jest mieczyk, jakaś odmiana hodowlana(jest ich wiele, trudno o nazwę)

3. powinny rozmnażać się normalnie, chyba, że samiec ma nadmiernie wydłużone gonopodium

mogły mieć problemy z pęcherzem pławnym ;)

ps# edytuj posty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych mieczyków jest pełno na giełdach do mnie tez przywożą różne tylko problem jest w tym że one poprostu nie schodzą lepiej sprzedaja się zwykłe mieczyki,chodz w sklepie przewineło się kilka odmian(koi,weloniaste,z podwójnym mieczem,białe z czerwonymi płetwami i żółtym mieczem)rozmnazają się normalnie nie musisz mieć dwóch takich samych one sie krzyżują bez problemu,i wychodzi naprawde fajna kolorystyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mieczyk którego opisałeś to po prostu mieczyk hellera odmiana lira bądź jest też nazywana dwu miecz.Dlatego może bez problemu rozmnażać się z innymi mieczykami oczywiście z gatunku mieczyka hellera.Jest to już dość stara odmiana,mi się udało ją rozmnożyć gdy chodziłem jeszcze do podstawówki oko.15lat temu.

Ciekawą rzeczą u tej odmiany jest to iż samice też mają dwa miecze jak samiec.

Hodowla tej odmiany sprawia pewne problemy,otóż samce mają wydłużone gonopodium które całkowicie uniemożliwia zapłodnienie samicy,aby ci się udała hodowla tego mieczyka musisz doprowadzić do tego aby samiec zapłodnił samicę gdy jest jeszcze na tyle młody że jeszcze nie wydłużyło mu się gonopodium.

Inną metodą hodowli tej odmiany jest po prostu krzyżowanie samic z odmiany lira z samcami innej odmiany mieczyka hellera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie weloniastego,raczej jest to odmiana lira(dwumiecz)bo weloniaste nie mają raczej mieczy,przyznam że nie miałem jeszcze mieczyka weloniastego ale widziałem i sztuki duże i małe,żadne mieczy nie miały,i dyskutowałbym czy da się skrzyżować z każdym gatunkiem mieczyka np.z mieczykiem alvareza czy mieczykiem signum.

Ach,no i mieczyk weloniasty TO NIE GATUNEK ALE ODMIANA mieczyka hellera.

Napisałeś ze mieczyki weloniaste najłatwiej rozmnożyć z weloniastymi,ale jak samiec ma wydłużone gonopodium to jak chcesz je rozmnożyć????????????

Najłatwiej to odmianę samicy mieczyka weloniastego połączyć z samcem innej odmiany mieczyka hellera oprócz odmiany lira(dwumiecz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

masz mieczyka weloniastego ale łatwiej stwierdzic jak była fotka da sie rozmnożyc z każdym gatunkiem mieczyka ale najłatwiej z weloniastymi

Ja miałem dziwny przypadek. Otóz w akwarium 55l maiłem 2 mieczyki chyb aweloniaste taka płetwa jasna pomarańcz. Gonił samiec wszystkie ryby .a jak oddałem go do zalogicznegoi i wpuscił go do zwykłych mieczyków i gupików schował sie za filtr a po godzinie był poobgryzany. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...