Skocz do zawartości

Amoniak 8.0 !!! Pomóżcie!!!


kuczer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Padły mi dwie rybki wczoraj,więc zbadałem parametry wody w akwarium.Masakra wyszło mi:

 

PH - 7.6

NO2 - 0 ppm

NO3 - 0 ppm

NH3 - 8.0 ppm !!!

Zrobiłem szybką podmiankę wody i dodałem preparat INTERPET AMMONIA REMOVER i API pH DOWN.

Zrobiłem testy dzisiaj i wyszło:

PH - 7.4

NO2 - 0 ppm

NO3 - 0 ppm

NH3 - 0.5 ppm

 

Proszę o szybką pomoc.Czy dodawać jeszcze te preparaty? Co robić!!!?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pojemność akwarium,filtr,obsadę?

zbiornik 120l.Oświetlenie 2x 18w

Obsada: 6x kirysek,5x molinezja,9x danio, 2x glonojad

Filtr: Eheim 2034 ecco Pro,

Rośliny: 2xCabomba,2xHygrophilia polysperma,1xEchinodorus cordifolius,3xLilaeopsis brasiliensis.

Testy kropelkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób duże podmiany i kontroluj poziom NH3, NO2 i NO3. Po kilku tygodniach powinno się ustabilizować a jak zadbasz o regularne podmiany to i ryb nie stracisz...

Na dzień dzisiejszy mam parametry:

PH-7.5

NH3-0.5!

NO2-0

NO3-0

Da się coś jeszcze z tym zrobić?Czy po prostu czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze cykl jeszcze się nie zamknął ale NH3 zbliża się do zera i niebawem NO2 powinno rosnąć lub bakterie zdążą je przerobić na NO3, które "zjedzą" rośliny.

Ja na Twoim miejscu bym czekał i sprawdzał czy coś nie wzrasta nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, ze cykl jeszcze się nie zamknął ale NH3 zbliża się do zera i niebawem NO2 powinno rosnąć lub bakterie zdążą je przerobić na NO3, które "zjedzą" rośliny.

Ja na Twoim miejscu bym czekał i sprawdzał czy coś nie wzrasta nagle.

No teraz to dopiero się dzieje :help:

PH-7.6

NH3-0

NO2-5.0 ppm

NO3-100 ppm

Co robić :?::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to filtr nie wyrabia... Za mało bakterii by przerobić NO2 na NO3 lub jest ta faza cyklu gdzie NH3 jest cale przerabiane ale NO2 jeszcze nie.

Dawno temu wodę podmieniałeś i w jakiej ilości?

Ryb nie masz tam? (raczej już nie masz....

Mam filtr Eheim ecco Pro 2034,wcześniej musiałem go skręcać,bo wiry robił,ale ostatnio strasznie spadło ciśnienie,nie wiem czemu.Jest na ful,a leci jak by chciało,a nie mogło.Wodę podmieniałem wczoraj około 30%.Ryby o dziwo jeszcze są.(kirysy,danio i glonki).Molinezje padły :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko częste podmiany Ci rybki mogą uratować. Czegoś z filtrem musiałeś nie sprwdzić. Koszyczek przez który filtr wciąga wodę czyściłeś też? W jaki sposób sprawdzałes węże. Odkręć i dmuchnij ewentualnie, może coś wśrodku "siedzi". Jakie wkłady masz w filtrze. I mam nadzieję że Twoj filtr pracuje 24/7. Ile masz roślin i jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...