Jump to content

Pielęgnica Boliwijska

karolina22
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich!Kupiłam w sklepie Pielęgnice Boliwijskie.Z tego co czytałam powinnam mieć 2 samce i 2 samice ale nie jestem pewna. Jak poznać gdy dobiorą się w parę? Bo czytałam że tak robią tylko nie wiem po czym to rozpoznać.

Jeśli taki temat już był to przepraszam.

Gdzie wyczytałaś takie głupoty? :shock: Wystarczy parka 1+1.

A mogę wiedzieć dlaczego Ty takie głupoty wypisujesz :shock:

Nie zawsze kupując 1+1 będzie z tego para.Boliwijskie dobierają się w pary i najlepiej zaczynać ich hodowlę od 5-10sztuk.

Z takiej ilości powinna się dobrać para/dwie pary.

Chyba,że kupujesz już dobraną parę,ale z postu Karoliny wnioskuję,że nie.

Reszta wypowiedzi Willow-a jest zgodna z prawdą.

• 1 year later...

Witam

Mam w swoim akwa dwie pielęgnice boliwijskie nie stety jak wiekszość ciężko mi jest ustalić ich płęć ,chociaż po przjrzeniu kilu forum i obserwacji wydaje mi się że saą to dwa samce.zobaczcie fotki może ktoś wie jakiej są płci.post-11602-0-49382400-1369333571_thumb.jpg

post-4001-13685157966314_thumb.jpg

post-11602-0-63696100-1369333667_thumb.jpg

post-11602-0-95655500-1369333813_thumb.jpg

Edited by kubas
Pisownia!!

Jak na moje oko to są rzeczywiście dwa samce, wskazuje na to kształt brzuszka oraz płetwy grzbietowej i tej pod ogonkiem, ale szczerze mówiąc na 100% będzie to widoczne jak podrosną. Wtedy zewnętrzne promienie pletwy ogonowej u samca się wydłużą (coś jak u weloniastych np. mieczyków), a ta płetwa pod ogonkiem będzie zakończona ostrą szpicą (u samiczki jest łagodniej zakończona) a brzuszek u samiczki jest okrągły, u twoich natomiast wyraźnie widać "płaskość"

Edited by maziama