Skocz do zawartości

[25 l.] Takie o żeby wyglądało + kotnik


Uniq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 x 25 x 25

 

Światło :

 

Żarówka 13W Energooszczędna ( :P )

 

Filtr :

 

Aqua Szut 700l/h lekko zdławiony bo za duże spustoszenie robił :P

 

Grzałka z termostatem 50W

 

Piasek z plaży, kokos samodzielnie spreparowany, jakiś tam koralowiec i kilka kamieni..

 

Z roślin to z tych co wiem to :

 

Rotala Rotundifolia

Kabomba

Mech Jawajski

a to co w piasku wkopane to niestety nie znam nazwy.

 

Aktualnie w akwarium przebywa narybek mieszanki Endlera z Pawim oczkiem ok 30szt

 

Planowo akwarium po to żeby po prostu wyglądało.

 

Proszę o opinie :)

post-13552-13685169102692_thumb.jpg

post-13552-13685169103101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to ze nie ma gdzie go tam schować :P ale planuje zakup czegoś mniejszego, bo ten jest wyjęty z większego i jest przeznaczony do wiekszego akwarium i teraz jest zdławiony dosyć i za estetycznie nie wygląda, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma .. a coś tam wachlować wodą musi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlecą tu Proporczykowce w takim wypadku :) jakoś najbardziej mi się podobają z wyżej wymienionych, a harem bojownika mam już ale w innym 96l akwa.. co do tej skałki - hm mi to wygląda na jakiegoś martwego korala ale głowy sobie nie dam uciąć za to..

Hmm.. Kubo czy ja wiem czy smutno ? Co byś proponował dorzucić i gdzie ? Bo mi się wydaje że miejsca już nie ma za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to to coś wyleci jak maleństwa podrosną żeby je w końcu oddać gdzieś komuś po coś :D

Dobra powiem wprost - lubię samemu coś zrobić a nie iść na łatwiznę i kupować, z jakiego drzewa najlepiej korzeń wziąć ?? Iglaste odpadają zapewne, a np Grab ? Albo brzoza ? Dąb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem .. Tak wyszło samo z siebie.. Miałem samiczki Endlera i żadnego samca .. no i tak dostałem Pawie Oczka i sobie stwierdziłem - zobaczymy co z tego wyjdzie i teraz czekam na efekty.. Teraz sobie pływają maluchy, 20 z jednej samiczki (mają ok 3 tyg) i ok 15 (ok 4tyg) z drugiej.. Zobaczymy czy jakieś śliczności z tego wyjdą.. Generalnie i tak będą do oddania bo nie potrzebuje gupików ^^

Ok piasek z plaży już wyczytałem że się nie nadaje bo zatwardza, no ale ładnie wygląda i planowo tam nic nie miało pływać, ale te proporczykowce bardzo przypadły mi do gustu :)

W sobotę zajmę się szukaniem odpowiednich "korzeni" i zakupie żwirek akwariowy i w przyszłym tygodniu pod koniec będę od nowa zakładał, a gupiki w sumie już są/będą na tyle duże, że pójdą do 96l i z Bojownikami polatają jakiś czas i do ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ;]

 

W planach mam do tego akwarium wrzucić Proporczykowce, i teraz w związku z tym mam kilka pytań:

 

- jakie tło ?

- jakie podłoże ? Żwir, piasek, kamienie ? Czarny, Biały ?

- roślinki te mogą zostać ? oczywiście nie w takich ilościach bo się mocno rozrosło.

- czy Proporczykowce mogą być w BW

- co by tu jeszcze dokupić ?

- jak wyżej wymienione rybki nie nadają się do BW to co bym mógł wrzucić do tej 25tki BW

 

Chciałbym od jutra zacząć przygotowywać co by jak najszybciej mogło wystartować, narybek gupika poszedł do ogólnego póki co. Koralowiec co tam mam i piasek plażowy oczywiście do wyrzucenia pójdzie. Kilka korzeni sobie sam spreparowałem - z Grabu i dębu i się moczą już od jakiegoś czasu i generalnie zatonęły. Czy gałęzie do tego akwa z drzewa 'orzech włoski' mógłbym umieścić? Czy lepiej rozejrzeć się za jakimiś innymi ? Liście dębu wskazane ?

 

Na razie chyba tylko tyle :)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Tło najlepiej ciemne. Według gustu.

-Żwir rzeczny/piasek/bazalt. Jeśli BW to piasek.

-Tak, ale jeśli BW to mało roślin.

-Tak.

-Pokrywę.

-Nie jestem pewien, czy proporczykowce się tu zmieszczą. Jeśli nie one to może bojek?

Co do tych gałęzi to nie wiem, ale liście dębu by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...