Skocz do zawartości

GH/KH Mój nowy problem. Kto pomoże wytłumaczyć?


martesso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze. Przed chwilą mierzyłem poziom GH/KH a wzięło mnie na to dlatego ponieważ żabienice zaczynają mi coś tak jakby usychać. ale zdjęcie będzie poniżej.

 

Co do GH/KH zrobiłem badanie i mnie zaskoczyło w wodzie z akwarium wyszło mi tak

 

Testy tetra GH/KH kropelkowe.

GH- do zmiany barwy z czerwonego na zielony musiałem dodać 19 kropelek na 5ml wody.

KH- do zmiany koloru z niebieskiego na żółty musiałem dodać 14 kropelek na 5ml wody.

 

Testy wody w kranie potocznie kranówa.

GH- 24 kropelki na 5ml

KH- 18 na 5ml.

z tego co wyczytałem na instrukcji to 1 kropelka na 5ml wody = wzrost o 1stopień. czyli w akwarium mam 19 stopni GH

i 14 stopni KH.?

nie za wysoko.? o co w tym chodzi?

 

Dodam jeszcze że akwarium założyłem tydzień temu.

 

a teraz poniżej zdjęcie żabienicy. co się z nią dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że akwarium założyłem tydzień temu.

Zacznij powoli sie przygotowywać do podmiany wody. Akwarium ma dopiero tydzień czasu, jeszcze się nie ustabilizowało, a Ty wpuściłeś już rybki. Zacznij już czytać o cyklu azotowym (powinieneś to zrobić prędzej), jak obniżyć NO2, NO3 i NH3/NH4 i zacznij juz na to robić testy.

A co do żabienicy. Nie przenawoziłeś ją czasami tym żelazem? Żółto-brązowe plamy przechodzące w dziury na roślinach to objaw zatrucia żelazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...