Jump to content

9 dniowy wyjazd a nawożenie

Share

Recommended Posts

Witajcie

Po paru miesiącach walki o stałe parametry w akwarium chyba mi się udało.

Nawożę solami + Easy Carbo + co2 z bimbrowni.

Sole podaję 3 razy w tygodniu.

Szykuje mi się 9 dniowy wyjazd majowo-weekendowy

Jak rozwiązać temat nawożenia? przed wyjazdem podać podwójne dawki? a może nie kombinować nic? skrócić czas oświetlenia?

Jak to rozwiązać - nie ma niestety zaprzyjaźnionej duszyczki, która podałaby nawozy pod moją nieobecność ;)

i sprawa wyżywienia - 9 dniowa głodówka wchodzi w grę?

O ryby bym się nie martwił - spokojnie dadzą sobie radę - możesz też podać np 3-4 dniową dawkę nawozową - nic nie powinno się dziać - jak wrócisz zaczniesz dalej nawozić. Możesz też nieco skrócić czas świecenia lub wprowadzić przerwę w świeceniu ale nie dłuższą niż 2 godziny - Ważne że akwarium jest stabilne - gdyby było nowe...to istniałoby ryzyko zdestabilizowania. Takie jest moje zdanie w tej materii.

Do tygodnia rybom nic się nie stanie, ale jak ma być to 9 dniowy wyjazd to kup jakiś "wakacyjny", albo "weekendowy" pokarm. Jeszcze kwestia jakie to konkretnie ryby. ;)

Co do zielska, co najwyżej trochę przymarnieje, ale nic mu się nie stanie jak nie będziesz przez ten czas nawoził. Odłącz CO2, skróć czas oświetlenia do max 4h.