Skocz do zawartości

41,4l 60cmx23cmx30cm


misiel4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem akwarium (wymiary w temacie). Proponuję taką obsadę:

Bojownik syjamski

1+2/3 gupiki pawie oczko

6 kiryski pigmej.

Czy wg Was taka obsada jest odpowiednia? Jakieś inne propozycje? Do tego akwarium kupię filtr Mini Kani 120 i grzałkę 50W. Jakie proponujecie pływające rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra. Pod warunkiem że nic nie dodasz :) Zwiększył bym ilość pigmejów do 10 szt, zawsze więcej do oglądania, a wcale nie więcej kłopotów. Jeśli chcesz inne propozycje to moja jest taka, że zamiast bojownika stadko razbor galaxy/borneańskich ;) Ale zostałbym przy pierwszej opcji, bo jest według mnie ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja propozycja:

 

5 samców gupika (chyba że chcesz żeby się rozmnażały :D)

Bojownik niechaj zostanie

5-6 neonków

5 kirysków

może jakiś otosek albo zbrojnik ???

 

A co do roślin to pistia - fajna, łatwa w utrzymaniu roślinka albo rzęsa wodna :D

 

Oto moja propozycja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

5 samców gupika (chyba że chcesz żeby się rozmnażały :D)

Bojownik niechaj zostanie

5-6 neonków

5 kirysków

może jakiś otosek albo zbrojnik ???

 

A co do roślin to pistia - fajna, łatwa w utrzymaniu roślinka albo rzęsa wodna :D

 

Oto moja propozycja :D

5 kirysków.. to mało, a zarazem za dużo na takie akwarium. Wydaje mi się że dno może być trochę małe nawet na pigmeje, ale jeśli urozmaicisz jakoś dno, to nie będzie tego widać. Z resztą pigmeje lubią sobie popływać czasem w toni wodnej i przysiąść na roślinach.

 

Otosek albo zbrojnik do tego akwa... 1) Otosek.. liczba pojedyncza ? Stanowczo nie. 2) Zbrojnik tam się nie obróci porządnie. Za małe.

 

Pistia. Jak się rozrośnie roślina matczyna to pół tafli zasłoni a korzenie pół przestrzeni w akwarium. Nie wydaje mi się żeby to była dobra roślina.

Lepsza będzie rzęsa. A najlepiej to w piasek/żwirek wrzuć sobie jakieś ładne niskie rośliny i w rogu nasadź jakąś mniejszą odmianę nurzańca

 

Masz dobrą obsadę. Jak Ci się zaczną te 2/3 samice rozradzać, to nie będziesz musiał bojka karmić ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

5 samców gupika (chyba że chcesz żeby się rozmnażały :D)

Bojownik niechaj zostanie

5-6 neonków

5 kirysków

może jakiś otosek albo zbrojnik ???

 

A co do roślin to pistia - fajna, łatwa w utrzymaniu roślinka albo rzęsa wodna :D

 

Oto moja propozycja :D

5 kirysków.. to mało, a zarazem za dużo na takie akwarium. Wydaje mi się że dno może być trochę małe nawet na pigmeje, ale jeśli urozmaicisz jakoś dno, to nie będzie tego widać. Z resztą pigmeje lubią sobie popływać czasem w toni wodnej i przysiąść na roślinach.

 

Otosek albo zbrojnik do tego akwa... 1) Otosek.. liczba pojedyncza ? Stanowczo nie. 2) Zbrojnik tam się nie obróci porządnie. Za małe.

 

Pistia. Jak się rozrośnie roślina matczyna to pół tafli zasłoni a korzenie pół przestrzeni w akwarium. Nie wydaje mi się żeby to była dobra roślina.

Lepsza będzie rzęsa. A najlepiej to w piasek/żwirek wrzuć sobie jakieś ładne niskie rośliny i w rogu nasadź jakąś mniejszą odmianę nurzańca

 

Masz dobrą obsadę. Jak Ci się zaczną te 2/3 samice rozradzać, to nie będziesz musiał bojka karmić ;p.

Jak to za mała powierzchnia dna na pigmeje ? :| W standardówce 25l, gdzie pigmeje się nadają, są wymiary dna 25x25, tutaj 23x30, więc nawet trochę więcej więc nie widzę problemu. Jeśli już pigmeje, to na pewno nie otoski, tymbardziej zbrojnik-odpadają.

Proponuję to co wyżej, czyli:

samiec bojka

1+2 gupik

10 pigmejów ;)

Pozdro.

Michał84:Autor pewnie już ma ryby,a wy tu debatujecie...Zamykam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...