Jump to content

Nowe Akwa 94l


Recommended Posts

Witam

 

Po przygodzie z akwarium 30l nastał czas powiększenia osady :) Mam jednak obawy co do swojego nowego zbiornika. Jest to 94l ze szkła Guardian ( ponoć podobne do opti white). Wszystko byłoby ok gdyby nie szkło grubości 4 mm. Czy ktoś z was miał już doświadczenie z takim litrażem i grubością szkła? Mieszkam na 9 piętrze a 94 litry to nie mało :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jakie są wymiary akwarium? Kto je robił ? Szklarz czy ktoś sam sobie kleił ? Spoina jak jest odpowiednio położona to nie puści , szybciej odkształci się szkło i może pęknąć. Możesz dla świętego spokoju dać wzmocnienia wzdłuż przedniej i tylnej szyby i będzie oki.

Link to comment
Share on other sites

Jak kupujesz w sklepie od firmy która zajmuje się produkcją akwariów to oni chyba najlepiej się na tym znają. Z kolei jeśli jest to akwarium od ruskiego na bazarku który zlepił 5 kawałków szkła to ja bym nie ryzykował xD

Link to comment
Share on other sites

Wymiary zbiornika to 60x35x45. Nie jest z ruskiego bazaru ale od człowieka, który takie akwaria robi. Daje on gwarancję ale tylko słowną dlatego zwracam się do was. Myślałem o wzmocnieniu dwoma listwami wzdłuż zbiornika i jedną od ściany do ściany. Mam nadzieję, że to sprawę rozwiąże. Z drugiej strony jeżeli zbiornik może się odkształcić to czy dzieje się to w szybkim czasie czy jest możliwość zareagować? Wiem, że pytanie jest śmieszne biorąc pod uwagę, że każdy zbiornik jest inny i prawdo podobieństwo przewidzenia pęknięcia jest mało możliwe.

Link to comment
Share on other sites

...Myślałem o wzmocnieniu dwoma listwami wzdłuż zbiornika i jedną od ściany do ściany...

Moim zdaniem powinno załatwić sprawę. Postaw je na 2 cm styropianie to naprężenia się równomiernie rozłożą.
Link to comment
Share on other sites

Otóż, akwarium dla testów stało w wannie przez 8 godzin. Wszystko ok nic nie pękło. Od rana stoi w pokoju z całym załadunkiem. Nie zdążyłem jeszcze podkleić listew więc trochę ryzykuję. Naprężenia widoczne są po środku zbiornika na dłuższych ścianach. Jest to ok 4 mm w najbardziej wysuniętym punkcie. Czy u was odchylenia rownież są takie?

Link to comment
Share on other sites

W zalalanym akwa wzmocnień nie wkleisz.

8 godzin to żadna gwarancja.

Ja mam wzmocnienia, co prawda w większym akwa, i szyby się nie naprężają.

Zgadzam się z tobą, że ryzykujesz ("trochę" mocno).

Link to comment
Share on other sites

Hej, akwa stoi pełne od 25 kwietnia. Naprężenia zostały ale wszystko jest w porządku. Rozmawiałem też z przedstawicielem od szkła Guardian. Twierdzi on, że jeżeli akwarium jest dobrze sklejone nie powinno się nic stać. Mam nadzieję, że moje jest dobrze sklejone. Dzięki za porady :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...