Jump to content

Pumeks jako złoże

qbuh
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, szukałem czegoś na ten temat na forum i nie znalazłem (może słabo szukałem) ;) .

W sobotę w markecie na dziale ogrodniczym wpadła mi w rękę paczuszka pumeksu do kwiatów.

Na etykiecie przeczytałem że magazynuje wodę, nie rozpuszcza się w wodzie oraz nie zmienia właściwości fizyczno-chemicznych gleby. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów używał pumeksu jako złoża w kuble oraz jak go ocenia?

Chyba źle mnie zrozumieliście, ten pumeks był w postaci kruszywa 10 - 25 mm. Jako wkład się nadaje - porowaty, duża powierzchnia dla bakteri. Pytam czy ktoś stosował i z jakim rezultatem.

P. S. Chyba nie myśleliście że chcę puszczać wodę przez blok pumeksu w całości... Po 2 sek. by się kubeł zapchał :)

Chyba źle mnie zrozumieliście, ten pumeks był w postaci kruszywa 10 - 25 mm. Jako wkład się nadaje - porowaty, duża powierzchnia dla bakteri. Pytam czy ktoś stosował i z jakim rezultatem.

P. S. Chyba nie myśleliście że chcę puszczać wodę przez blok pumeksu w całości... Po 2 sek. by się kubeł zapchał :)

Różne pomysły ludzie mają więc wiesz . :lol: Co do pumeksu osobiście nie stosowałem , ale czytałem na jego temat że podnosi Ph więc chyba się nie nadaje.

• 5 years later...

Czytałem na kilku forach , ci co stosowali pumeks zauważyli wzrost Ph. Jak już pisałem ja osobiście nie stosowałem pumeksu , możesz spróbować u siebie i podzielić się doświadczeniem. ;)

witam.co do podnoszenia ph to zgadza się na 100 procent ,u mnie podniósł z 6,5 na 7,2 ...kupowałem w 3 miejscach [w jednym oświadczają że ich pumex to absolutnie ph nie podnosi :razz: ].pomiary były robione w czyściutkim słoiku z wodą którą wlewam do zbiornika...