Skocz do zawartości

Pumeks jako złoże


qbuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukałem czegoś na ten temat na forum i nie znalazłem (może słabo szukałem) ;) .

W sobotę w markecie na dziale ogrodniczym wpadła mi w rękę paczuszka pumeksu do kwiatów.

Na etykiecie przeczytałem że magazynuje wodę, nie rozpuszcza się w wodzie oraz nie zmienia właściwości fizyczno-chemicznych gleby. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów używał pumeksu jako złoża w kuble oraz jak go ocenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumieliście, ten pumeks był w postaci kruszywa 10 - 25 mm. Jako wkład się nadaje - porowaty, duża powierzchnia dla bakteri. Pytam czy ktoś stosował i z jakim rezultatem.

P. S. Chyba nie myśleliście że chcę puszczać wodę przez blok pumeksu w całości... Po 2 sek. by się kubeł zapchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumieliście, ten pumeks był w postaci kruszywa 10 - 25 mm. Jako wkład się nadaje - porowaty, duża powierzchnia dla bakteri. Pytam czy ktoś stosował i z jakim rezultatem.

P. S. Chyba nie myśleliście że chcę puszczać wodę przez blok pumeksu w całości... Po 2 sek. by się kubeł zapchał :)

 

Różne pomysły ludzie mają więc wiesz . :lol: Co do pumeksu osobiście nie stosowałem , ale czytałem na jego temat że podnosi Ph więc chyba się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć gdzie i zczego to wynika? Bo jak sprawdzałem skład chemiczny to niebezpieczne może być ewentyalnie 1% tlenku wapnia. Tu jest link do karty katalogowej, ja wiem że parametry wody pitnej i akwariowej to dwa rózne światy.

http://www.desotec.pl/userfiles/files/z ... o-Filt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czytałem na kilku forach , ci co stosowali pumeks zauważyli wzrost Ph. Jak już pisałem ja osobiście nie stosowałem pumeksu , możesz spróbować u siebie i podzielić się doświadczeniem. ;)

witam.co do podnoszenia ph to zgadza się na 100 procent ,u mnie podniósł z 6,5 na 7,2 ...kupowałem w 3 miejscach [w jednym oświadczają że ich pumex to absolutnie ph nie podnosi :razz: ].pomiary były robione w czyściutkim słoiku z wodą którą wlewam do zbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...