Skocz do zawartości

Dopełnienie obsady 112l


bosky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Posiadam akwarium 112l a w nim obsadę :

1x Zbrojnik niebieski (dorosły)

6x Kirys pstry

 

Chciałbym dokupić kilka ryb. Preferowałbym jakieś większe ryby, które poprawiłyby estetykę akwa i pełniły by rolę "reprezentacyjną" :) moze byc tylko jeden gatunek.

Mam do was pytanie, doswiadczeni akwarysci: Jakie ryby mógłbym dokupic? od razu mówię, że odpadają rybki małych rozmiarów.

 

Proszę o szybką i konstruktywną odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, zaproponuję jaką najkolorowszą obsadę mozesz zrobić z tej aktualnej ;)

1 zbr. niebieski

6 kirysków pstrych

25 neon innesa/czerwony

1+3 prętnik karłowaty

1+1 p. ramireza

1+3 gupik

Kolega chciał jakieś większe ryby...

A co powiedziałbyś na takie gatunki?

Tęczanka Neonowa, Gurami Dwuplamiste lub Mozaikowe, Prętnik Pręgowany, Akara Paskowana lub Cętkowana ewentualnie Marońska, wspomniane wcześniej Sumatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro rano w pracy poczytam i zapoznam się z podanymi przez was rybami i podziele sie swoimi przemysleniami na ten temat :D

I tak jak wspomniał AsFeron: interesuja mnie tylko wieksze okazy :) Ale i tak dzieki za porady :)

 

nemo130: Jak będziesz się dzielił przemyśleniami to przy okazji zadbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

Najbardziej spodobały mi się mieczyki hellera. Są świetne kolorystycznie (czerwone) i myślę, że doskonale ubarwniłyby moje akwarium :) Tylko mam pytanie co do mieczyków: Jakie osiągają faktyczne rozmiary? Bo w internecie wyczytałem, że zaczynają się na 3,5 cm i na 16 cm kończąc. Chciałbym wiedzieć jak to faktycznie wychodzi.

 

Drugim moim typem jest akara marońska, tylko trochę małe są... (do 8 cm max) I jednak nie są tak wybarwione jak mieczyki.

 

Na trzeciej lokacie są gurami dwuplamiste. Tutaj pytań brak bo miałem kiedyś do czynienia z mozaikowymi.

 

Macie jeszcze jakieś typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam pytanie co do mieczyków: Jakie osiągają faktyczne rozmiary? Bo w internecie wyczytałem, że zaczynają się na 3,5 cm i na 16 cm kończąc. Chciałbym wiedzieć jak to faktycznie wychodzi.

 

 

Zauważ że wyczytałeś to o mieczykach,nie o mieczykach hellera.Mieczyk hellera którego kupisz w każdym sklepie,w różnych kolorach,osiąga 16cm.

Pozostałe gatunki mieczy są mniejsze jak mieczyk alvareza,corteza czy pigmejski,ale tych gatunków nie ma na naszym rynku,wiem bo sam szukam pod przyszły zbiornik,niestety bez efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...