Skocz do zawartości

Akwarium 240l , oświetlenie


Jaco90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż dostałem taką lampę

http://www.luxmarket.pl/asortyment/elgo ... 2x36w/2447

Chciał bym je przerobić na belkę do akwarium. Wykorzystać tylko spód, dodać odbłyśniki a akwarium przykryć szybą. I problem w tym że nie wiem czy to się nada.

Wydaję mi się że wchodzą tu świetlówki t8 120cm.

Proszę o porady jakie świetlówki zakupić i o jakiej mocy??

W specyfikacji piszę że pobiera 89W , więc nie zależnie czy kupie 2x36 czy 2x40 to i tak będzie pobierać te 89W?

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż dostałem taką lampę

http://www.luxmarket.pl/asortyment/elgo ... 2x36w/2447

Chciał bym je przerobić na belkę do akwarium. Wykorzystać tylko spód, dodać odbłyśniki a akwarium przykryć szybą. I problem w tym że nie wiem czy to się nada.

Wydaję mi się że wchodzą tu świetlówki t8 120cm.

Proszę o porady jakie świetlówki zakupić i o jakiej mocy??

W specyfikacji piszę że pobiera 89W , więc nie zależnie czy kupie 2x36 czy 2x40 to i tak będzie pobierać te 89W?

Dziękuje i pozdrawiam

 

To jest standardowa lampa biurowa , szkolna. Max 2x36 wat. Więc przy tym oświetleniu w baniaku 240L nie zaszalejesz z roślinnością.

 

EDIT:

 

W tego typu lampach są stateczniki zwykłe elektryczne które pobierają prąd na "przerobienie" napięcia na 36wat dlatego lampa pobiera więcej wat niż mają świetlówki. W statecznikach elektronicznych pobór prądu jest taki jaki maja świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...