Jump to content

stary czy chory welon?


Recommended Posts

Efekt karłowacenia. Czyli ryba nie rośnie ze względu na małe akwarium i kiepskie warunki , niestety jej narządy rozwijają się i ryba po protu się męczy. Niestety ludzie z niewiedzy lub z kaprysu męczą żywe zwierzęta. Welon nie jest stary , w odpowiednich warunkach dożywa 10 i więcej lat. Ale w 60L i tak sporo przeżyła.

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem, o jakim karlowaceniu mowisz? ryba jest spora wlasnie. i w miare jak rosnie wymieniam akwarium na nowe, wieksze. teraz chcialam wymienic na 100 lub 80 ale boje sie ja ruszyc :\

 

Skoro dopiero jej zmieniłaś akwarium na 60 l to w jakim była wcześniej? Tak jak napisałaś ryba ma już 5 lat to starczyło aby skarłowaciała , owszem będzie duża ale w większym akwarium była by jeszcze większa. Podejrzewam że w tym momencie zmiana akwarium na nawet 200l już jej nie pomoże.

 

P.S- Jeśli nie rozumiesz co to jest karłowacenie ryb to proponuje poczytać, jest sporo informacji na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

dobra widze ze sie nie dogadamy

 

Sorki ale bez urazy. Trzymasz rybę w "szklance" która dorasta do wielkości męskiej pięści i piszesz że się nie dogadamy? Nie licz że ktoś postawi Ci inną diagnozę. Po prostu męczyłaś ją tyle lat i już ma dosyć. Pogratulować że tyle przeżyła. Ale życzę powodzenia , może zmiana akwarium na odpowiednie przedłuży jej życie. Welony są na prawdę wytrwałymi rybami. Szczerze życzę aby żyła sobie dalej.

Link to comment
Share on other sites

To po co pytasz jak i tak robisz po swojemu zadajesz pytanie i prosisz o pomoc to my pomagamy i piszemy co w naszej mocy a ty to zlewasz. Więc nasuwa się pytanie po co jest ten temat?

Też się zastanawiam... Nad tym, oraz czemu tak zmieniasz akwa??? Nie mogłaś na początku kupić 100l??? Zaoszczędziłabyś kase i oczywiście rybka byłaby zdrowa :)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...