Skocz do zawartości

Nowe akwa 112 L - powrót po 15 -stu latach....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od środy mam nowe akwarium 112L 80x35x40 po dłuuuugiej przerwie.

- pokrywa z oświetleniem T5 1x24watt

- filtr wewnętrzny aquael circulator 650 - wyłączone napowietrzanie , dysza ustawiona tak że wywołuje ruch tafli wody ( zamówiona deszczownia)

- grzałka 100w

- termometr.

W akwarium mam sam żwirek 2-5 mm ( ze świderkami) który otrzymałem w gratisie w zoologu ( wypłukany) .

Narazie dwie rośliny : anubias na korzeniu i kryptokoryna .Planuję kupić jeszcze moczarkę, nurzańca, żabienicę i rogatka.

Po zalaniu akwarium, dodałem do wody sera nitrivec i aquatan.

Akwa dojrzewa dopiero 4 dni - czekam 2 tygodnie, woda narazie jest klarowna i wydaje się być ok.

Świecę 12h/dobę.

Niepokoi mnie stan kryptokoryny. Z każdym wydaje się być w coraz gorszym stanie.Jak jej pomóc ? A może usunąć z akwa aby nie popsuć wody ?

Łodygi i liście kładą się po dnie akwa i zaczynają mieć żółtawy odcień.

Nie wiem co jest grane ?

Czytałem ,żeby w okresie dojrzewania nie nawozić roślin , tym bardziej że mam słabe oświetlenie.

Poza tym kompletnie nie znam się na nawożeniu.

Co do obsady ... to jeszcze nie wiem, liczę na jakieś podpowiedzi z Waszej strony.

Myślę o rybach mało wymagających za wyjątkiem gupików. Może stadko razbor + coś jeszcze ?

Planuję nie trzymać zbyt dużo ryb , ponieważ nie chcę mieć problemów w wodą.

Ponadto w przyszłości planuję zakupić jakiś filtr zewnętrzny.

 

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelką pomoc w rozruchu mojego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem ten watek....

Wczoraj dokupiłem kubeł Aquaela Midikani 800 oraz dodatkowe waty - 24 W T5 - 8000 K , więc teraz będzie ~ 0,42 w/ litr. Nie planuję "buszu" w akwa ani wyszukanych roślin, więc powinno wystarczyć.

Akwa dojrzewa z filtrem wewnętrznym już tydzień.Teraz jak podepnę ten kubeł to oba filtry potrzymam razem ze trzy -cztery dni i wywalę ten wewnętrzny.

Zastanawiam się pomału nad obsadą .Podoba mi się P. Ramireza ( np. 2 pary) Razbora klinowa - z 15 szt + kiryski ( 5 szt ) i może otoska i kosiarkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...