Jump to content

Obsada

kaali91
 Share

Recommended Posts

Witam,

Akwarium: 50l.

Podłoze: marmur.

Filtr: 300l/h (taki dostałem już jak kupowałem akwarium)

Parametry wody: Ph- 7.4

Kh- 7

Gh- 16

Temp. 20C

już isniejąca obsada 2 glonojady, 10 gupików.

Jestem mało doświadczonym akwarysta a chciałbym w obsadzie coś zmienić (dodać może ująć) coś urozmaicić ale żeby to były rybki mało wymagające, i żeby mieściły się w parametrach wody.

Pozdrawiam.

Witam,

Akwarium: 50l.

Podłoze: marmur.

Filtr: 300l/h (taki dostałem już jak kupowałem akwarium)

Parametry wody: Ph- 7.4

Kh- 7

Gh- 16

Temp. 20C

już isniejąca obsada 2 glonojady Do odania :shock: , 10 gupików.

Jestem mało doświadczonym akwarysta a chciałbym w obsadzie coś zmienić (dodać może ująć) coś urozmaicić ale żeby to były rybki mało wymagające, i żeby mieściły się w parametrach wody.

Pozdrawiam.

Ten kolor to ja

Tak jak kolorem podpisałem, zbrojniki glonojady do oddania za małe akwarium, akwarium powinna mieć przynajmniej 112l jak chcesz zbrojniki glonojady mieć w akwarium. :evil:

EDIT

Może być już nawet 98l akwarium o wymiarach 70x35x40 lub innych.:P

mysle ze z tym nie bedzie problemu, moj sasiad kupuje duze akwaium, jutro kurier mu przywiezie, wiec na pewno przyjmie.:)

Tylko pamiętaj ze po 2 tygodniach dopiero może tam dać ryby do akwarium, jeśli to jego 1 akwarium np. 112l.:P

kiedyś miał już akwarium, teraz wraca do tego można powiedzieć. a co do mojej obsady to już wiem co zrobić z glonojadami i chciałbym wiedzieć co bym mógł tu dodać, a zmieniać konkretnie mogę za jakiś czas ale chciałbym mieć już plan

Aktualnie mam zepsuta grzałke, ale pracuje nad tym.

Tak razem, male gupiki odławiam, przekładam do akwarium kotnika żeby odrosły troche i sprzedaję do sklepu akwarystycznego.

Edit:

Co do tych kirysków to nie mam za dobrych parametro gh i kh zeby je miec. Nie wiem czy by się dobrze czuły.

Pisownia i edytuj posty!

mod.Evelyn

co do tych kirysków to nie mam za dobrych parametro gh i kh zeby je miec. nie wiem czy by sie dobrze czuły.

ja mam kiryski i u mnie spoko się rozmnażają, ale nić nigdy nie wychowałem bo zbrojniki zjadają ikrę co jakiś czas. :(

trochę szkoda, fajnie jest patrzeć jak młodzież rośnie i się rozwija.;) poczytam jeszcze o kiryskach i może je wezmę. Jeszcze jakieś propozycje?

Kiryski najlepiej rozmnażać w 17l lub 25l ale u mnie trudno je złapać w 128l akwarium.

Co do obsady to możesz np. :

1+1 pielęgniczki ramireza (samiec + samica)

2+2 gupik (samiec + samica)

6 kirysków panda

kreweci RC 6 sztuk

Ale najlepiej niech inni ci tez poradzą.:P