Skocz do zawartości

ustawienie/przestawienie akwarium ?


moni89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam kiedyś przestawiałem 260l ale chyba dlatego było łatwiej bo spuściłem prawie całą wodę i pod akwarium jest oryginalna szafka a w niej filtry,nie było potrzeby wołać sąsiada czy je odłączać.

Pod spód podłożyłem takie małe platformy na 4 kółkach z jednaj i z drugiej strony i akwarium pojechało w inną część salonu.(wcześniej za dużo światła słonecznego na nie padało)

W Twoim przypadku problemem może być siła fizyczna(chyba że masz pomocnika).

Proponuję podczas przenoszenia pod spód akwarium wsunąć gruby blat i na nim przenieść w dwie osoby akwarium.

Jak masz filtry kubełkowe bardziej komfortowo będzie ich odłączenie przed przenoszeniem,lub wewnętrzny wyciągnąć i wsadzić do wiadra z wodą,grzałkę również lepiej jest wyciągnąć,mnij kabli mniejsze ryzyko,różnie bywa a wyciągnięcie mediów to żaden kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten blat to dobry pomysł. I tak planowałam postawić akwarium na dodatkowym blacie ( płycie ), bo będzie stało w kominku. Na czas zimowy niestety muszę zmienić miejsce ( sezon grzewczy :) )- i stąd moje pytanie.

 

Mam jeszcze jedno miejsce, które mogłabym wykorzystać. Nie docierają tam promienie słoneczne ale jest bardzo jasno - okno dachowe. Czy byłby problem z glonami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podgrzewa, po prostu w lecie kominek jest pusty i nieużywany i ładnie by się tam wkomponowało akwarium ( to kominek otwarty, wymurowany z wapieni, bez takiej szyby przedniej ). A że zimą go używamy to akwarium musiałabym przestawiać. Pomyślę jeszcze, jak mówisz, że to przestawianie nie jest obojętne dla ryb i szkła.

A w tym bardzo jasnym miejscu mogłoby stać , czy będą glony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...