Jump to content

ustawienie/przestawienie akwarium ?


moni89
 Share

Recommended Posts

Sam kiedyś przestawiałem 260l ale chyba dlatego było łatwiej bo spuściłem prawie całą wodę i pod akwarium jest oryginalna szafka a w niej filtry,nie było potrzeby wołać sąsiada czy je odłączać.

Pod spód podłożyłem takie małe platformy na 4 kółkach z jednaj i z drugiej strony i akwarium pojechało w inną część salonu.(wcześniej za dużo światła słonecznego na nie padało)

W Twoim przypadku problemem może być siła fizyczna(chyba że masz pomocnika).

Proponuję podczas przenoszenia pod spód akwarium wsunąć gruby blat i na nim przenieść w dwie osoby akwarium.

Jak masz filtry kubełkowe bardziej komfortowo będzie ich odłączenie przed przenoszeniem,lub wewnętrzny wyciągnąć i wsadzić do wiadra z wodą,grzałkę również lepiej jest wyciągnąć,mnij kabli mniejsze ryzyko,różnie bywa a wyciągnięcie mediów to żaden kłopot.

Link to comment
Share on other sites

niecałe pół roku temu też przestawiałem akwarium 112l i spuściłem więcej niż pół zawartości zbiornika oczywiście wyłowiłem wszystkie ryby,jak przeniosłem akwa wodę wlałem spowrotem ale musiałem dolać trochę czystej. oczywiście sam tego nie zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

Tak, ten blat to dobry pomysł. I tak planowałam postawić akwarium na dodatkowym blacie ( płycie ), bo będzie stało w kominku. Na czas zimowy niestety muszę zmienić miejsce ( sezon grzewczy :) )- i stąd moje pytanie.

 

Mam jeszcze jedno miejsce, które mogłabym wykorzystać. Nie docierają tam promienie słoneczne ale jest bardzo jasno - okno dachowe. Czy byłby problem z glonami ?

Link to comment
Share on other sites

Bo kominek używam tylko zimą, więc wymyśliłam, że przez resztę roku może tam stać akwarium ( dobre miejsce, bo jak siedzę na kanapie to mogę patrzeć na rybki ). No tylko faktycznie musiałabym przestawiać dwa razy w roku ? Czy to może zaszkodzić akwarium ?

Link to comment
Share on other sites

Nic nie podgrzewa, po prostu w lecie kominek jest pusty i nieużywany i ładnie by się tam wkomponowało akwarium ( to kominek otwarty, wymurowany z wapieni, bez takiej szyby przedniej ). A że zimą go używamy to akwarium musiałabym przestawiać. Pomyślę jeszcze, jak mówisz, że to przestawianie nie jest obojętne dla ryb i szkła.

A w tym bardzo jasnym miejscu mogłoby stać , czy będą glony ?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, czy ja dobrze zrozumiałem że ty chcesz akwa wstawić w miejsce paleniska, a zimą wyciągać.

Jeśli tak to baaaardzo kiepski pomysł.

A zestawienie kamienia czy cegły z akwa wygląda dobrze. Sam tak mam :D

Link to comment
Share on other sites

112 litrowe akwarium możesz spokojnie na jakiejś szafce z płyty postawić ni nie musi być szafki stalowej - chyba, że do wystroju "pod kominek". Szafka musi być tylko sztywna - nie może się ruszać po skręceniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...