Skocz do zawartości

Pielęgnica Sajica


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pielęgnice mają drugi raz ikrę ,pierwszą samiec nie zapłodnił .Teraz samiec siedzi w grocie sam i nie wpuszcza do niej samiczki.Przy pierwszym tarle było tak samo. Proszę kogoś kto ma te ryby o informację czy takie zachowanie się zdarza ,bo czytałam o nich i ponoć mają pilnować razem ikry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam te pielęgnice i rozmnażały się wielokrotnie.Ikrę na ogół pilnuje samica a samiec terenu wokół gniazda ale oczywiście też pomaga.Może Twój przejął obowiązki na siebie ale to nie powinno wpłynąć aby ikra się nie rozwineła w maluchy,ikra musi być wentylowana przez samiczkę lub samca inaczej spleśnieje ;napowietrzana;Rozmnażają się łatwo.Mój samiec miał nawet maluchy z pielęgnicą Zebrą.Trochę cierpliwości a doczekasz się maluchów a widok jest piękny jak opiekują się potomstwem,Zyczę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów nic z ikry się nie wykluło,a na dodatek para 2 dni temu zaczęła się gryźć ,tzn łapią się za pyszczki i szarpią aż się poraniły i mają je białe.Nie wiem dlaczego tak robią może ktoś spotkał się z takim zachowaniem?Nie wiem co mam z tym fantem zrobić nie chcę patrzeć jak robią sobie krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...