Skocz do zawartości

[300l] ogólne


Fecita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik założony pół roku temu, niestety przez żwir znalezienie krewetek graniczy z cudem,

Zwierzęta:

1x mieczyk (m), 3x mieczyk koi (k), 5x neon innesa, 5x neon czarny, 2x neon zielony, 2x neon czerwony, 2x molinezja złota, 2x molinezja czarna, 4x gupik, 1x tetra kolor, 2x helena, 2x krewetka filtrująca, krewetki red cherry

Rośliny:

Anubis Bartera, Bacopy, Sagittaria Subulata, Żabienica Amazońska, Alternathera Red, Gałęziatki, oraz parę roślin których nie jestem w stanie zidentyfikować

Oświetlenie w stanie przejściowym 2x18w(SYLVANIA GROLUX 8500K, SYLVANIA AQUASTAR 10000K) przygotowywane 4x20w,grzałka 300w z termostatem temp 26-27st C, filtracja 1400L/H (AquaNova 1500), bez nawożenia,karmione mieszanką płatków tropical. Zdjęcie robione telefonem.

post-9741-1368516907354_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosuj temat do wymagań forum. Podaj dane o zbiorniku i obsadzie.

Edit

Obsada źle dobrana.

Edytuj pierwszy post podaj info o sprzęcie, jaki filtr, oświetlenie itp.

 

Teraz co do wyglądu.

Tapeta wygląda tandetnie i wprowadza bałagan. Słaba jakość zdjęcia.

Cieszę się że nie ma ceramicznych ozdóbek.

Spróbuj dać jednolite tło.

Nawozisz czymś rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma potencjał lecz to tło naprawdę wprowadza bałagan zmień na czarne, jak piszesz ma pół roku a coś to wszystko słabo rośnie no bo jak ma rosnąć jak nie nawozisz a podłoże to sam żwir. A i oświetlenie słabe nawet te w planach. na twoim miejscu żeby nie narażać się na duże koszty związane z nawozami, CO2 czy oświetleniem. zrób z tego LOW-TECH. Zero pracy ;) a na pewno za pół roku będziesz miał lepsze efekty niż dziś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek szkła jest i potencjalne możliwości zrobienia ładnego roślinniaka - podpinam się pod zdanie że niewielkim kosztem zrobisz z tego fajnego LT. Może parę podstawowych wskazówek znajdziesz tu dla siebie - moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

P.S - obsada fatalnie dobrana - zupa rybna - myślę ze należałoby zdecydowanie ją zmienić.

Optymistyczne jest to ze z cała pewnością przy odrobinie dobrej woli da się z tego zrobić bardzo ładne akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek szkła jest i potencjalne możliwości zrobienia ładnego roślinniaka - podpinam się pod zdanie że niewielkim kosztem zrobisz z tego fajnego LT. Może parę podstawowych wskazówek znajdziesz tu dla siebie - moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

P.S - obsada fatalnie dobrana - zupa rybna - myślę ze należałoby zdecydowanie ją zmienić.

Optymistyczne jest to ze z cała pewnością przy odrobinie dobrej woli da się z tego zrobić bardzo ładne akwarium :)

 

 

Więc zacznę od pytań, co to jest LOW-TECH, co do akwarium to faktycznie przydała by się się sporo ingerencja tyle że nie chce robić z niego roślinnego tylko bardziej ogólne dla mniejszych ryb, tło zmienię tutaj też się zgadzam tylko chwilowo zakrywa żeby nie było widać ściany bo to raczej jeszcze bardziej oszpeci akwarium, a jeśli chodzi o obsadę co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowywane 4x20w

To światełko dorzucasz do już istniejącego,czy będzie zamiast? Bo z roślinami nie poszalejesz. Na razie jest 36 W światełka na 300 l wody-pytania dlaczego rośliny nie chcą rosnąć są tu nie na miejscu 8-)

 

Więc zacznę od pytań, co to jest LOW-TECH

Szukanie nie boli http://pl.wikipedia.org/wiki/Akwarium_low-tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowywane 4x20w

To światełko dorzucasz do już istniejącego,czy będzie zamiast? Bo z roślinami nie poszalejesz. Na razie jest 36 W światełka na 300 l wody-pytania dlaczego rośliny nie chcą rosnąć są tu nie na miejscu 8-)

 

Więc zacznę od pytań, co to jest LOW-TECH

Szukanie nie boli http://pl.wikipedia.org/wiki/Akwarium_low-tech

 

myślałem żeby zamiast ale po przeliczeniu jednak dorzucę, low-tech już doczytałem do końca po przeczytaniu pierwszego zdania trochę mnie przeraziło ale później już wszystko jak na dłoni opisane, Myślę że oświetlenie już wystarcza 2x18 4x20 czy mimo wszystko nadal mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skierujesz się ku opcji LT, to takie oświetlenie wystarczy, LT już śmiga przy 0,25W na litr. A o jakiej granulacji masz ten żwir, bo przy tak dużym baniaku to pasowało by z 3-5 mm aby podłoże z ziemi ogrodowej pod żwirem lepiej oddychało. ;)

 

żwir mam granulacji 1-3mm i wolał bym go nie zmieniać, podłoże zamiast ziemi ogrodowej może być torf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małej granulacji po prostu co jakiś czas należało by przebić jakimś patykiem warstwę żwiru by mogła "oddychać", a co do torfu to nie wiem :? , ja stosuje ziemie uniwersalna z castoramy taka w czarnych workach z białymi napisami, kosztuje z 3 zł za 5 litrów, tobie wystarczyło by max 20 l,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam torf jako taki nie będzie się nadawał może być użyty jako domieszka do ziemi. Kup najtańszą ziemię ogrodowa , do kwiatków w "Biedronce" i będzie super. Koszt kilka złotych. Jak światła uzyskasz 0,35/0,40W/l będzie dobrze.Akwarium praktycznie powinno samo funkcjonować - ale warunkiem prawidłowego działania takiego LT jest duża masa roślinna - obsadzona powinne być co najmniej 70% powierzchni zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam torf jako taki nie będzie się nadawał może być użyty jako domieszka do ziemi. Kup najtańszą ziemię ogrodowa , do kwiatków w "Biedronce" i będzie super. Koszt kilka złotych. Jak światła uzyskasz 0,35/0,40W/l będzie dobrze.Akwarium praktycznie powinno samo funkcjonować - ale warunkiem prawidłowego działania takiego LT jest duża masa roślinna - obsadzona powinne być co najmniej 70% powierzchni zbiornika.

 

Dzięki wykorzystam w pełni rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...