Jump to content

Rośliny bez powietrza


 Share

Recommended Posts

Witajcie. Mam pytanie (trochę głupie ale coż) mam problem z moją 9-letnia siostrą. Chce kulę w której mogłaby mieć jakiej roślinki i zwierzątko. Kula ma pojemność 3 litrów. Oczywiście nie dam jej tam żadnej rybki. Myślałem o kilku ślimaczkach i o jakiś roślinkach i tu rodzi się problem czy jakieś rośliny wytrzymają w kuli tez filtra i napowietrzania? Nie będę jej kupował akwarium bo wiem ze po kilku tygodniach jej się znudzi dlatego nie chce inwestowac. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

A masz jakieś oświetlenie ? Bez oświetlenia i bez filtra pierwsze co to zapewne pojawią się glony a roślinki mogą obumrzeć. Nie da się robić czegoś na pół gwizdka albo chcesz mieć akwarium albo zostaw , nie baw się , zaoszczędzisz czas i pieniądze. A siostrze kup plastikowe rybki.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że rozwiązaniem by było posadzenie tam roślin strefy bagiennej .Podłoże zrobiłbym dość wysokie ziemi kila centymetrów na to warstwa żwirku i można posadzić jakąś żabienicę ,dno obsadzić np elatine tiandra ,małym Heńkiem , wgłębką - która przybiera fajne formy emersyjne - można włożyć jakiegoś patyczką z obwiązanym mchem taki który będzie wystawał nad lustro wody 4-5cm - mech także powinien się utrzymać jako emers - u mnie w akwarium wyłażą ponad lustro wody. Przy tym wszystkim utrzymywać malutki poziom wody tak... max kilka cm , troszkę nawozić KNO2 i wystarczy - będzie ładna ozdoba.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ponownie. Posiedziałem jeszcze trochę i znalazłem coś takiego. http://allegro.pl/pompka-hp100-15-50l-9 ... 70566.html zdałoby egzamin w szklanej kuli? Tak jak pisałem na początku tematu, chcę założyć kulę w której moja 9-letnia siostra będzie miała swoje roślinki + ewentualnie kilka ślimaczków,

Link to comment
Share on other sites

Nie potrzeba filtra, napowietrzacza, chemii i innych dupereli. Można zbudować ładną hermetyczną biosferę z mchem, krewetkami i inną roślinnością. Ja przez pół roku w 2L [ słownie: dwa litry] słoiku trzymałem dwie krewetki RC, trochę pelii, gałązkę moczarki, kilka gałązek RMW. Jedyny warunek to światło. Moja biosfera padła, a raczej ugotowała się, bo została przez nieświadomego członka rodziny postawiona na parapecie i słońce zrobiło swoje. Więcej można poczytać po wygooglowaniu hasła "DIY Biosphere". Jedyny problem to ustrzelić ładny słoik, taki ozdobny z równo wylanymi ściankami. Aha nie radzę kupować kuli i potem przyklejać wieczko na silikon, wszystko padnie, próbowałem 2x. Prawdopodobnie wysychający silikon zatruwa środowisko wewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...