Skocz do zawartości

Zielona woda i dym


radi1988neo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, także mam problem z mętną wodą, tylko u mnie wygląda to tak, zbiornik stoi zalany od około dwóch tygodni, po kilku dniach woda zrobiła się mętna i przybrała zielonkawy kolor w dodatku widać coś tak jakby dym był w wodzie i z dnia na dzień jest coraz gorzej po kilku dniach nie widać już tyłu zbiornika, żwir kupiłem w sklepie zoologiczny i płukałem go około godziny, wiecie co to może być i jak temu zaradzić?

Dziś podmieniłem 30 litrów ale efektów póki co nie widać.

Filtr Aquael uni 750

Temperatura 25-26

rośliny : kryptoryny, moczarka, kabomba, i trzy których nazw nie znam.

Nawóz: JBL ferropol raz w tygodniu, kulki JBL w podłożu i easycarbo raz dziennie około 5ml.

Oświetlenie 2 x 24w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakwit wody - jeśli zielony to spróbowałbym zaciemnić na dwie doby - nie podawać żadnych nawozów - błędem było podanie żelaza w tak świeżym zbiorniku . Po zaciemnieniu podmiana 50% wody - w czasie zaciemnienia w miarę możliwości intensywne napowietrzanie .Nie karmimy ryb w czasie zaciemnienia i nie podajemy CO2.Można wlać nieco naparu z zielonej herbaty (łyżeczka herbaty pół szklanki wrzątku) i potem jeden raz dziennie po łyżce stołowej tego naparu przez trzy dni ( w trakcie zaciemnienia) i potem po podmianie łyżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest zielona, tylko widać w niej jeszcze tak jakby dym. robiłem restart bo wcześniej zaatakowały mnie zielenice i też robiła się zielonkawa woda, wymieniłem żwir, wszystkie rośliny, dałem mocniejszy filtr, a tutaj znów niespodzianka z zieloną wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś 2 błędy:

1. Akwarium niedojrzałe - stąd ta mgła. Przejdzie samo jak się wytworzą bakterie nitro... Czyli po prostu cykl azotowy musi się zamknąć.

2. Wlałeś nawóz gdy rośliny tego nie potrzebowały - stąd też pojawiły się glony (zakwit wody na zielony kolor).

Rada:

Jeżeli zaczynasz od nowa to:

- ułóż w akwarium dekorację

- zalej ok 1/3 pojemności wodą

- zasadź rośliny

- dolej wody do pełna

- włącz wszystkie media (filtr, grzałka)

- oszczędnie z oświetleniem zbiornika ok 6h dziennie

- delikatna podmiana wody po tygodniu na odstaną ok 10%

- czekaj aż cykl azotowy się zamknie. - testy, lub na oko 2-3 tygodnie

- wydłużenie czasu pracy oświetlenia, wpuszczanie STOPNIOWO ryb,

Tak mniej więcej powinno to wyglądać.

 

Jak masz możliwość to użyj wodę z innego akwarium... troszkę przyśpieszy dojrzewanie akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony zakwit - to raczej nie pierwotniak.

Raczej to mgła która powstała w wyniku braku bakterii.

I to i to. Pierwotniaki nie wykluczają glonów, a glony pierwotniaków. Jak dla mnie mamy tutaj combo.

 

Duża podmiana wody, zaciemnienie akwarium na kilka dni, w tym czasie głodówka u ryb. Tak przynajmniej 4-5 dni. Nie martw się, nim, ani roślinom nic się nie stanie. Na razie odstaw też nawóz. Podczas zaciemnienia nie lej EC. W dzień który zakończysz zaciemnienie daj 5-6x zalecaną dawkę. Dokup później roślin, pomogą na oba problemy. Szczególnie szybko rosnące moczarki.

 

Lejesz jakąś chemie do zbiornika? Leki, uzdatniacze, preparaty do krystalizacji?

Jak długo świecisz?

Filtr 24/7?

Jaki to litraż? Jaka pełna obsada? Wpuszczana była na raz, czy stopniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna chemia to tylko przy zakładaniu do wody dolałem Tetra AquaSafe i tabletka Tetra bactozym do filtra, po za tym żadnej chemii.

Świece 10 godzin dziennie. Oświetlenie 2 x 24w

Filtr 24/7

zbiornik 112 litrów

Pełna obsada ryb (dziś została zmniejszona, wpuszczona była naraz) :

4 x gupik

3 x pielęgniczki ramirez

1 x zbrojnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ naświetlanie do 10h na razie.

Możesz mi wytłumaczyć po co? Chyba po to żeby glony widłami wyciągął z akwarium:)

W akwarium jest za dużo nawozu w stosunku do roślin dlatego pojawił się zakwit wody.

Rób tak jak pisał junior.

Junior to że to zakwit plus niedojrzałe akwarium wcześniej pisałem:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...