Skocz do zawartości

padające red cherry i amano


spinaczp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moimi kreweciami:( Początkowo wpuściłem do zbiornika 5 Amano po kilku dniach zaczęły wyskakiwać z akwa czyli ewidentnie coś im nie pasowało (zmierzyłem parametry - OK):/ Później wpuściłem ok 15x red cherry i jakiś czas było wszystko ok ale teraz widzę że jest ich z dnia na dzień coraz mniej i pojawiają się padnięte krewetki:/ Oczywiście wpuszczane były po ok 1,5 miesiąca od założenia. Początkowo lałem micro i macro Aqua Artu oraz Easy Carbo ale od ok 2tyg nie leje nic. Może winę mają kuli gliniane albo ceramika w akwa.

 

Akwa kostka 45L

- start akwarium 31.01.12r

- oświetlenie 2x11W

- podłoże bazalt + kulki gliniano-torfowe (kilka)

- filtr FZN 2 - gąbka + ceramika

 

Fauna:

- 3x otoski

- 6x ślimaków helenek

- 1x Amano (było 5)

- 4-5x RC

 

Parametry na dzień dzisiejszy:

temp 25st

Ph 8-8-5

KH 6-8

NO2 -<0,01

NO3 <0,5

PO4 <0,02

FE 0,05

 

Roślinki jak na zdjęciach

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do red cherry:

Zabiło je najprędzej no2,to że jest wykrywalne na takim poziomie choć wydawało by się niskie jest wystarczające do zabicia krewetek,te krewetki są bardzo wrażliwe na azot i masz dużo za wysokie ph ,to też może być jeden z czynników.

Jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie już mi chyba ostatnie redki padły. :(Zbiłem ph do ok 7 (zrobiłem większą podmiankę i bimbrownię uruchomiłem), kupiłem test GH i mam ok 4-5. Na wieczór miałem ph ok 6,5 po nocy jest już z 7-7,5 czy to jest normalne? Czy coś mi podnosi ph? Nie wiem co może jeszcze mieć winę :(

 

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam test CO2 JBL ten co jest cały czas w akwa i wg niego mam ph ok 6,5-7 ciężko dokładnie stwierdzić. KH mierzone przed chwilą 6-7. Zauważyłem jeszcze, że jak nie odpalam bimbrowni to wysypują mi się na szybie małe, zielone włoski, jakieś glony i na podłożu też trochę, ale wystarczy, że odpalę bimber to po 2-3 dniach ich prawie nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ile mg/l masz co2 w wodzie a nie o ph.Nieważne.

Według wyliczeń kalkulatora przy założeniu że masz ph-7 i kh-7 to jest dobrze bo wychodzi 21mg/l co2.

Tragicznie to wygląda biorąc pod uwagę że masz 6,5 ph i 6 kh wychodzi 56mg/l wartość za wysoka i może przyduszać krewetki.

Ale nie jest powiedziane że to właśnie co2 jest przyczyną,czy znajdujesz martwe krewetki,czy ryby pływają przy powierzchni?

Jak nie ma trupów to na pewno nie co2 a właśnie ryba je zjada,niestety nie mam z tymi rybami doświadczeń i się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski mam malutkie, więc pewnie krewetek raczej nie tykają. Część redek po prostu zniknęła, ale ostatnio znajduję same trupy. Jak jakaś w nocy padnie to do rana helenki się zajmą pewnie nimi i śladu po nich nie ma. A żeby przyduszać to wątpię, bo wcześniej wszystko było ok i rybki i krewecie biegały po całym akwa.

 

 

 

 

agunia997- Za całokształt ( pisownia) +1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...