Jump to content

[60l] moje akwa


dosia212
 Share

Recommended Posts

Akwarium: słodkowodne 60l ,oświetlenie sztuczne ,kamienie kwarcowe (dno), napowietrzacz "atman", 3 roślinki (nie wiem jakie), glonojad, 2 molinezje (parka), i 4 rybki (powiedziano mi ze to molinezja tęczowa ale nie jestem pewna), filtr wewnętrzny. Tyle mi wiadomo o moim akwarium:(

 

na fotkach przedstawiam moje małe akwa:)post-13748-13685169013135_thumb.jpgpost-13748-13685169014359_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dostosuj post do wymagań forum, podaj info o akwarium.

Opis zbiornika

Wymaga się, aby osoba zakładająca temat podała podstawowe dane zbiornika typu:

napowietrzanie

oświetlenie

filtracja

technika CO2

gatunki i ilość ryb

rośliny

inne sprzęty

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, jeżeli Cię urażę, ale nic w Twoim akwarium mi sie nie podoba... Nie wiemy nic o akwarium, jaki litraż, jakie parametry i wiele innych niewiadomych. Przypuszczam, że akwarium za małe na tą obsade... Na, moje czeka Cię jeszcze dużo pracy i czasu.

Link to comment
Share on other sites

wiem wiem że dużo pracy po to właśnie wstawiłam te fotki żebyście mi doradzili co mam dalej zrobić gdyż jestem zupełnie zielona w akwarystyce a chciałabym się zająć tym na poważnie planuję mega duże akwa takie ok 300l .

To akwarium jest niestety malutkie tylko 60l i dokładnie nawet nie wiem co w nim mam:(

Link to comment
Share on other sites

1. Akwarium dla mieczyków za małe i dla glonojada który glonów nie jada również za małe także obsada do wymiany. W zamian proponuje bystrzyki, neonki te rybki dostaniesz bez problemu.

2. Podłoże do wymiany, nie dość ze kiczowate to i nie wiadomo skąd pochodzi i czy nie zatwardza. Nie proponuje Ci substratów, ale możesz dać czarny piasek bazaltowy, dostaniesz do na allegro.

3. Tło do wymiany, W zamian daj czarny/biały brystol albo jak masz w okolicy agencje reklamową to poprosić żeby docięli Ci folie czarna/biała pod wymiar akwa, kosztuje grosze a lepiej wygląda.

4. Wywalamy domki/zamki/i inne dziadostwo ceramiczne, lata 80 już dawno minęły. W zamian poszukaj w lesie,nad wodą w górach korzeni, poszukaj kilka sztuk potem się wybierze jakiś konkretny do aranżacji. To samo z kamykami, możesz iść do składu jeśli takowy jest i też poszukać jakiś z ciekawą fakturą albo w rzece. Z tym problemu nie powinno być.

5. Nie widać u Ciebie filtracji, a bąbelki z napowietrzacza to nie filtracja tylko zbędny gadżet. Jak zdecydujesz się na filtr do szukaj kaskady, za 30zł dostaniesz już coś konkretnego na allegro.

6. Jakie masz oświetlenie?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...