Jump to content

pytanko o pielegniczki ramirezki

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Mam pytanko w sprawie pielegniczek ramirez.

Zakupiłem z neta dwie ponoć dobrana parkę ;)

Po pewnym czasie samiec prawie zagonił samiczkę i się czai w roślinach .

Tydzień temu dokupiłem mu dwie samiczki dodatkowo

i je tez goni po całym akwa aż się kurzy co mam zrobić bo z tego co widzę to chyba żadna mu nie pasuje chyba tak wynika z obserwacji na których spędzam kupę czasu .

Ostatnio moja zona kupiła sobie parę kakadu i do nich tez jest agresor ,ale samiec kakadu mu się nie daje tak łatwo zastraszyć bo rozbory i Otoski terror straszny z nim maja powiedzcie mi co mogę zrobić w tym temacie jakieś sugestie lub rozwiązania na swoich doświadczeniach ?

Pisownia.

mod.Evelyn

Jaki litraż akwarium?

Pielęgniczki Ramireza trzymamy w parach.

Jeśli Samiec nie toleruje żadnej z samiczek spróbowałabym je wymienić w zoologu na inne. Lub te oddać i zakupić inną.

Z doborem ramirez nie jest aż tak trudno.

Masz pewność co do płci ryb?

Może to są same samice?

200l i wiem dlatego zakupiłem bo mam roślinne akwa nic mi przy dnie nie pływało

mam pewność bo samice maja czerwone podbrzusze ,

a samiec nie ma tego i dłuższa płetwa na grzbiecie tak zwane trzy te pierwsze .

W takim litrażu nie powinno być kłopotu między ramirezami a kakadu.

Pokombinowałabym z tą wymianą w zoologu, do skutku.

Z alle już tak bywa, że ktoś się czasem pozbywa kłopotu kosztem kogoś innego.

Właśnie mam ten sam problem moja parka miała tarło już 2 razy a teraz samiec zaczął ganiać samice że chowa się za filtrem lub w roślinach nabrała trochę czarnej barwy takie smugi nigdy takiego problemu nie miałem teraz muszę samca odławiać do kotnika żeby samica mogła się zregenerować.Co to może być . Akwarium ma 54l 12 neon innesa i 1+1 ramirezki.

No mi się tez tak zdaje ze się pozbyto kłopotu tylko teraz będzie trzeba połazić się prosić o wymianę tych samiczek to już mam dość bo w zoologach to tak się patrzą jakby się im dawało nie wiadomo co normalnie kurcze kiedyś je miałem i nawet młode się uchowały,

a teraz Lipton po całości jakieś fatum ostatnio mnie prześladuje bo nic mi się nie udaje ,

a szło zawsze gładko jak po maśle ;)

Edit:

Kakadu to mogę jej dokupić samice druga lub więcej nie ma problemu z tym mi się podobają tez tylko ramirezy daj mi czadu.

Edytuj posty i po raz kolejny pisownia. +1

mod.Evelyn

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...