Skocz do zawartości

pytanko o pielegniczki ramirezki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam pytanko w sprawie pielegniczek ramirez.

Zakupiłem z neta dwie ponoć dobrana parkę ;)

Po pewnym czasie samiec prawie zagonił samiczkę i się czai w roślinach .

Tydzień temu dokupiłem mu dwie samiczki dodatkowo

i je tez goni po całym akwa aż się kurzy co mam zrobić bo z tego co widzę to chyba żadna mu nie pasuje chyba tak wynika z obserwacji na których spędzam kupę czasu .

Ostatnio moja zona kupiła sobie parę kakadu i do nich tez jest agresor ,ale samiec kakadu mu się nie daje tak łatwo zastraszyć bo rozbory i Otoski terror straszny z nim maja powiedzcie mi co mogę zrobić w tym temacie jakieś sugestie lub rozwiązania na swoich doświadczeniach ?

 

Pisownia.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki litraż akwarium?

Pielęgniczki Ramireza trzymamy w parach.

Jeśli Samiec nie toleruje żadnej z samiczek spróbowałabym je wymienić w zoologu na inne. Lub te oddać i zakupić inną.

Z doborem ramirez nie jest aż tak trudno.

Masz pewność co do płci ryb?

Może to są same samice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ten sam problem moja parka miała tarło już 2 razy a teraz samiec zaczął ganiać samice że chowa się za filtrem lub w roślinach nabrała trochę czarnej barwy takie smugi nigdy takiego problemu nie miałem teraz muszę samca odławiać do kotnika żeby samica mogła się zregenerować.Co to może być . Akwarium ma 54l 12 neon innesa i 1+1 ramirezki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się tez tak zdaje ze się pozbyto kłopotu tylko teraz będzie trzeba połazić się prosić o wymianę tych samiczek to już mam dość bo w zoologach to tak się patrzą jakby się im dawało nie wiadomo co normalnie kurcze kiedyś je miałem i nawet młode się uchowały,

a teraz Lipton po całości jakieś fatum ostatnio mnie prześladuje bo nic mi się nie udaje ,

a szło zawsze gładko jak po maśle ;)

 

Edit:

 

Kakadu to mogę jej dokupić samice druga lub więcej nie ma problemu z tym mi się podobają tez tylko ramirezy daj mi czadu.

 

Edytuj posty i po raz kolejny pisownia. +1

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...