Jump to content

Oświetlenie 72l akwarium,pytanie

frev
 Share

Recommended Posts

Robiłem niestety restart akwarium ze względu na zmianę podłoża,wcześniej był sam żwirek,zmieniłem na 2-3 cm ziemi bez nawozów zmieszana z gliną w małej ilości + kulki glinianotorfowe,na to 5 cm drobnego żwirku rzecznego.

Oświetlenie jest wmontowane wraz z pokrywa i jest to świetlówka 18W zapewne (nie widzę nawet marki bo się rozmazała) i skoro jest to w zestawie to sądzę ze jest to 2x słabsze światło niż przewidywane do akwa.

Chciałbym zmienić świetlówkę na Osram 865

Numerki nalezy rozszyfrowac tak.

8 - jakość oddawania barw w skali od 1 - 10 :)

65 - Ilość kelwinów. W tym przypadku 6500K

Jakieś rady?

Bo w tym tygodniu chcę zakupić ta świetlówkę a na następny tydzień rozpocząć nawożenie CO2 (bimbrownia),nawożenie roślin dopiero za miesiąc aż woda się ustabilizuje i rośliny zakorzenia(nawóz podstawowy i macro i micro).

a ile zalecasz na wat/litr bo to małe akwarium 60 cm długości i 30 cm szerokości, bo jak już przerobie pokrywę to tak aby było dostatecznie wat na litr

mam zamiar zakupić oprawę bryzgoszczelną

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c ... fc54c2cee1

a statecznik i uchwyty to z praktyki załatwię,bo jestem na warsztatach elektrycznych czyli troszkę groszy zaoszczędzę :)