Skocz do zawartości

Mieczyk dziwne zachowanie?


akwarelka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem poczatkujaca, wiec moze to zachowanie jest zupelnie normalne?

Dzis zauwazylam, ze nasz mieczyk (poki co mamy tylko 1 rybe) czeto plywa po wierzchu, jakby lapal powietrze? O co chodzi? Mam y filtr napowietrzajacy! Grzalke itp.

Ozywia sie, przy jedzeniu (karmie 2-3 x dziennie) Moze za malo. Ryba ma ok 8cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem poczatkujaca, wiec moze to zachowanie jest zupelnie normalne?

Dzis zauwazylam, ze nasz mieczyk (poki co mamy tylko 1 rybe) czeto plywa po wierzchu, jakby lapal powietrze? O co chodzi? Mam y filtr napowietrzajacy! Grzalke itp.

Ozywia sie, przy jedzeniu (karmie 2-3 x dziennie) Moze za malo. Ryba ma ok 8cm!

 

Zwracaj uwagę na ortografię! Masa błędów.

 

Co do pytania to jaki macie filtr i wielkość akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dojrzewalo, mieczyka wpuscilam pozniej. Jest tylko jedna ryba!

EDIT:

a może ona jest głodna, tak zwyczajnie? Jakie sa objawy glodu u ryb? Rzuca sie najedzenie jak szalona, jak jakis rekin, wtedy an chora nie wyglada;) Robi wielkie kupy i ogolnie do niedawna na zadowolona wygladala. Jak czesto powinnam ja karmic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: powiedzmy 2 razy dziennie. Lepiej mniej niż wiecej...

W naturalnych warunkach ryba przez 98% swojego życia bywa głodna. Wiec to chyba naturalny ich instynkt, ze gdy mają jedzenie to jedzą... (takie pozostałości z życia w naturze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba juz wiem co jej dolega-okrzemki! Czy te glony sa bardzo hmm "toksyczne" dla ryb???

Zbadalam parametry (paskami od moczu, moze byc?:) azotany wyszly na +, ph bardzo wysokie czyli zasadowo na maksa? Co o tym sadzicie???

Co robic? Czy to moze wplywac na zachowanie ryby?

Napowietrzanie zmniejszylam, swietlowka ponoc jasno swieci,mz tak twierdzi (Leuci 16watDL6500K-dobra na 60litrowy zbiornik)

Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tam musze "cos"dokupic. Tylko, ze to tylko 60L i mieczyka dostalam od znjaomych (jest za duzy do tego litrazu)

 

Mam okrzemki:(

Zakupilam 2 ampularie i glonojada syjamskiego (jak urosnie to mam komu oddac!) i chyba juz dzialaja-jest lepiej:)

Wode podmienialam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...