Skocz do zawartości

[70] BW - od dnia zalania baniaka. [Akt. str. 16]


Sverting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Filtruje ;] 5l/45 minut. Dość spore straty są. ok 8litrów na 5 litrów czystej, ale to i tak nieźle. Używam sprzętu na spółkę z ojcem, który ma morską kostkę, także filtr jest używany.

 

Komora torfowa daje potężny efekt: dorosłe świdry mają na tyle odwapnione końce muszli, że wyglądają jak końcówka sprężyny - nie domykają się. Ale i tak duże sztuki sukcesywnie stają się pokarmem ryb w innych akwariach.

 

Podając wodzienia razborom odkryłem, że są niesamowitymi oportunistkami. Jedna sztuka potrafi wszamać 2 larwy wodzienia! Ich żołądek robi się wtedy porównywalny wielkością do ich głowy.

 

Trochę mam stracha w związku z rybią ospą, która się przywlekła. W akwarium na 12 godzin podwyższyłem temperaturę do 32*C, co wg źródeł zabija pasożyta w 4-6 godzin. Jedna ryba ma jeszcze krostę, chyba, że to pozostałość po jeszcze nie oddzielonym pasożycie. W razie "W" powtórzę podwyższenie temperatury, bo odniosło efekt na pozostałych rybach. Jednak nie chcę z tym przesadzać, bo gorąca woda spowodowała wyraźnie wzmożoną aktywność zwierząt, za wyjątkiem krewetek, które ukryły się w miejscu o najsłabszej cyrkulacji wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...